Wesele - zwróć uwagę na te rzeczy w trakcie przyjęcia!

Wesele - zwróć uwagę na te rzeczy w trakcie przyjęcia!

Kiedy wesele trwa w najlepsze, ostatnie o czym myślimy to zwracanie uwagi na z pozoru nieistotne szczegóły. To duży błąd, ponieważ te detale mogą sprawić, że gości nie będą najlepiej wspominać imprezy.

Zdjęcie Wesele - zwróć uwagę na te rzeczy w trakcie przyjęcia! #1

Wynajmując salę i obsługę na weselu, zazwyczaj sporo płacimy. Ceny wzrastają z roku na rok. Jest to więc spory wydatek, za który mamy prawo wymagać odpowiedniego traktowania i zachowania pewnych standardów. Nie zawsze jednak ma to miejsce.

Obsługa zespołu i fotografa

Na weselu zazwyczaj płacimy pełną kwotę za obsługę członków zespołu, fotografa i kamerzysty. Pomimo to, często zdarza się, że są oni pomijani. Nie dostają wszystkich dań, nie uzupełnia się im napojów i nie podaje przystawek. Może mieć to związek z tym, że zazwyczaj siedzą oni osobno, a nie ze wszystkimi gośćmi. Bez względu jednak na to, powinniśmy dopilnować, aby i oni byli należycie potraktowani. W końcu zapłaciliśmy i za nich.

Naczynia

Warto zwrócić uwagę na fakt, czy przy stoliku z kawą i słodkościami są czyste talerzyki i filiżanki. Często bowiem obsługa zapomina o dostarczaniu na bieżąco czystych naczyń. Kiedy zmęczeni gości będą mieli ochotę napić się kawy, może im się to nie udać.

Zdjęcie Wesele - zwróć uwagę na te rzeczy w trakcie przyjęcia! #2

Obsługa

Wesele jest stresujące nie tylko dla pary młodej, ale też całej obsługi przyjęcia. Mimo to, powinni oni zachowywać się kulturalnie, wyglądać schludnie i nie wprowadzać nieprzyjemnej atmosfery. Jeśli więc zauważysz nieodpowiednie zachowanie kelnerów, upomnij ich.

Klimatyzacja

Bardzo ważną kwestią na przyjęciu, które odbywa się latem, jest klimatyzacja. Czasem po prostu się ona psuje. Warto więc dzień wcześniej upewnić się na sali, że sprzęt działa sprawnie. Jeśli nie, mamy prawo wymagać jego naprawy.

Wymiana talerzy

Po północy, kiedy zabawa trwa już w najlepsze, kelnerzy lubią dać sobie na luz. Bywa więc tak, że goście sami muszą upominać się o wymianę talerza na czysty. Para młoda powinna wyznaczyć kilka osób, które poinformują ją o takiej sytuacji. Następnie warto porozmawiać z kelnerami i poprosić, by zwracali na to większą uwagę.
Agnieszka

Polecane