Kiedy otwarcie klubów i dyskotek?

Patrycja

Newsy

17.05.2021 20:34

Kiedy otwarcie klubów i dyskotek?

Po trwającej już półtora roku pandemii koronawirusa, wiele osób z utęsknieniem czeka na powrót do normalności. Luzowanie obostrzeń rozpoczęło się pod koniec kwietnia. Wkrótce otwarte zostaną lokale gastronomiczne, jednak mnóstwo osób zastanawia się kiedy będą mogli wybrać się na dyskotekę lub do klubu nocnego? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Zdjęcie Kiedy otwarcie klubów i dyskotek? #1

Luzowanie obostrzeń w Polsce

Po tegorocznym lockdownie luzowanie obostrzeń w Polsce rozpoczęło się pod koniec kwietnia. Od 15 maja zdjęty został obowiązek noszenia maseczek ochronnych na świeżym powietrzu. Otwarto ogródki gastronomiczne. Na pełne otwarcie branży gastronomicznej poczekamy do 28 maja. W związku z tym nasuwa się pytanie, co z dyskotekami i klubami nocnymi?

Kiedy otwarcie klubów i dyskotek?

Wiele osób zastanawia się, kiedy będą mogli wybrać się na dyskotekę lub do klubu nocnego. Niestety wszystko wskazuje, że nie nastąpi to tak szybko. Zgodnie z rozporządzeniem z 6 maja kluby nocne i dyskoteki mają pozostać zamknięte do 5 czerwca.

Dalsze luzowanie obostrzeń będzie zależeć od sytuacji epidemiologicznej w kraju. Jednak jak na razie nie ma w planach przyspieszenia otwarcia klubów i dyskotek. Osoby spragnione tanecznych imprez i całonocnej zabawy w klubach, będą musiały uzbroić się w cierpliwość.

Zdjęcie Kiedy otwarcie klubów i dyskotek? #2

Koronawirus w Polsce

Przypomnijmy, że do tej pory w Polsce na koronawirusa zachorowało 2,85 miliona osób, a zmarło 72 tysiące z nich. Sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju wyraźnie się poprawia. Spada też liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu Covid-19. Średnia dzienna liczba potwierdzanych zakażeń i raportowanych ofiar śmiertelnych systematycznie się zmniejsza. Minister Zdrowia uważa, że mamy powody do optymizmu.

Szczepienia w Polsce

Do tej pory zaszczepiono prawie 16 milionów osób, a pełną dawkę preparatu przyjęło ponad 4,85 miliona z nich.

Od 17 maja zdecydowano na wprowadzenie kolejnych zmian w harmonogramie szczepień. Ruszyła rejestracja nastolatków, którzy chcą się zaszczepić, zmniejszono też czas między kolejnymi dawkami do 35 dni, dla wszystkich trzech preparatów dwudawkowych (Pfizer, Moderna i Astra Zeneca). Dla ozdrowieńców umożliwiono wcześniejsze terminy rejestracji na szczepienia.

Tylko szczepienia umożliwią nam powrót do pełnej normalności, zapewnią bezpieczeństwo i osiągnięcie odporności zbiorowej, która doprowadzi do wygaszenia epidemii.

Zdjęcie Kiedy otwarcie klubów i dyskotek? #3