Imprezy plenerowe wracają! Dowiedz się, kiedy będzie można wybrać się na koncert

Imprezy plenerowe wracają! Dowiedz się, kiedy będzie można wybrać się na koncert

Od 17 lipca nastąpi kolejny etap łagodzenia rządowych restrykcji. Zmienią się zasady organizowania imprez rozrywkowych i wydarzeń artystycznych w plenerze. Będzie w nich mogło uczestniczyć więcej niż 150 osób!

Zdjęcie Imprezy plenerowe wracają! Dowiedz się, kiedy będzie można wybrać się na koncert #1

Wydarzenia kulturalne od 20 czerwca

Od 20 czerwca wznowiono organizowanie wydarzeń i imprez kulturalnych w klubach muzycznych, salach koncertowych, halach oraz w plenerze, na stadionach, amfiteatrach i muszlach koncertowych.

Uczestnicy wydarzeń są zobowiązani zachowywać bezpieczny dystans, przez zajmowanie co drugiego miejsca w rzędach naprzemiennie (50% miejsc do dyspozycji publiczności). Na stadionach dostępna będzie ¼ miejsc na widowni z koniecznym zachowaniem, co najmniej 2 metrowego odstępu lub zajmowania co 4 miejsca.

Zmiany w organizacji imprez od 17 lipca

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformowało, że od 17 lipca dojdzie do zmian w organizacji imprez rozrywkowych w plenerze. Do tej pory mogło w nich uczestniczyć do 150 osób, jednak ta liczba wzrośnie i będzie uzależniona od wielkości terenu, na którym będzie odbywała się impreza.

W wydarzeniach plenerowych, pod warunkiem zachowania odpowiedniego, bezpiecznego dystansu, będzie mogło uczestniczyć znacznie więcej niż 150 osób. I tak np. PGE Narodowy w Warszawie pomieści 14,5 tysiąca osób, a Stadion Śląski w Chorzowie- 13, 5 tysięcy osób.

Zdjęcie Imprezy plenerowe wracają! Dowiedz się, kiedy będzie można wybrać się na koncert #2

Zasady uczestniczenia w imprezach plenerowych

Każdy uczestnik imprezy będzie zobowiązany do zachowania 2 metrowego dystansu od innych i będzie miał dla siebie 5 m2. Dystans nie będzie dotyczył rodzin, osób które mieszkają razem, opiekunów dzieci poniżej 13 roku życia i osób niepełnosprawnych.

Dodatkowo będzie obowiązywał nakaz zakrywania nosa i ust. Teren imprezy będzie musiał być w wyraźny sposób oddzielony, by nie dochodziło do mieszania się widowni z osobami postronnymi.

Zachowaj ostrożność!

Lato i wakacje w pełni, choć coraz więcej zakazów zostaje zniesionych, a obostrzenia zostają luzowane, pamiętajmy, że epidemia koronawirusa wciąż szaleje. Przestrzegajmy zasad, zachowajmy ostrożność i dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

Patrycja

Polecane