Mało kto o tym wie! Ukryta funkcja Iphona

Mało kto o tym wie! Ukryta funkcja Iphona

Iphony to telefony, które od wielu lat są uważane za najlepsze. Mają w sobie ukryte funkcje, które warto poznać!

Zdjęcie Mało kto o tym wie! Ukryta funkcja Iphona #1

Marka Apple 

Marka Apple jest wszystkim dobrze znana na całym świecie. Od wielu lat znajduje się na piedestale w kwestii produkcji najlepszych smartfonów, jak i akcesoriów do nich.

Firma produkuje również laptopy, smartwatche Apple Watch czy inne produkty takie jak iPod, iPad, AirPods, HomePod, a także słuchawki Beats Electronics. Z roku na rok ich produkty są coraz nowocześniejsze pod względem designu, jak i rozwiązań technologicznych.

Produkty Apple 

Najbardziej znane produkty z firmy Apple to oczywiście iPhone, które praktycznie co rok wypuszczane są na rynek w nowszej wersji. Są bardzo wydajne, kompaktowe oraz kryją w sobie wiele możliwości.

Ludzie cenią je za nowoczesny design oraz możliwości, jakie oferuje. iPhone to też oczywiście telefon, który ma w sobie wiele „bajerów”. Nowoczesna technologia w połączeniu z inteligentnymi rozwiązaniami sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na smartfona marki Apple.

Jakiś czas temu firma ta zaprezentowała nową funkcję, która pojawia się w iOS 14. Chodzi tu o stuknięcie w tył iPhone'a w celu wywołania pewnych czynności.

Ciekawa funkcja 

Producenci Apple zaprezentowali nową funkcję najnowszego systemu operacyjnego, dzięki której obsługa iPhona jest jeszcze łatwiejsza. Poprzez dwu- lub trzykrotne stuknięcie palcem w tył smartfona jesteśmy w stanie wywołać w telefonie wybraną przez nas akcję.

A wybór ich jest naprawdę dość spory. Dzięki dwu- lub trzykrotnemu stuknięciu w tył iPhone’a możemy wykonać np. zrzut ekranu, wyciszenie, telefonu czy przejście do centrum sterowania.

Telefon jest też w stanie „wyczuć” czy wykonaliśmy podwójne, czy potrójne stuknięcie i do każdej tej czynności można przypisać inne zadanie. Za pomocą takiej funkcji możemy też zmieniać głośność, zablokować ekran czy uruchomić ekran początkowy.

Zdjęcie Mało kto o tym wie! Ukryta funkcja Iphona #2

Jak ją zastosować?

Nowa funkcja jest przypisana funkcjom dostępności, więc możemy ją uruchomić poprzez ścieżkę: Ustawienia -> Dostępność -> Dotyk. Okazuje się, że do stuknięcia w tył telefonu możemy przypisać również możliwość uruchamiania skrótów, co powoduje, że mamy wręcz nieograniczone możliwości i możemy poprzez stuknięcie wykonać przeróżne funkcje.

Co ciekawe, telefon zareaguje również na stuknięcie, jeśli będzie miał założone etui.

Katarzyna

true

Polecane