Czy wiesz, dlaczego na wszystkich nowych produktach Apple jest godzina 9:41?

Czy wiesz, dlaczego na wszystkich nowych produktach Apple jest godzina 9:41?
22Sie

Jeśli jesteś posiadaczem któregokolwiek z produktów Apple to zapewne wiesz, że na naklejce ochronnej na wyświetlaczu widniała godzina 9:41. Wszystkie produkty Apple: iPhony, iPady, iMac mają na ekranach właśnie tę godzinę. Niektórzy mogą pomyśleć, że nic to nie oznacza. Prawda jest jednak inna, a ta godzina ma ogromne znaczenie.

Zdjęcie Czy wiesz, dlaczego na wszystkich nowych produktach Apple jest godzina 9:41? #1

Teraz 9:41, wcześniej 9:42

Nie zawsze jednak na produktach Apple widniała godzina 9:41. Wcześniej miały one godzinę 9:42. Dlaczego?

Ma to związek z samym powstaniem nowych produktów. Steve Jobs właśnie o tej godzinie ogłosił wprowadzenie na rynek swojego nowego telefonu. Dokładnie o 9:42 wygłosił słowa „dziś Apple ma zamiar zrewolucjonizować i wynaleźć na nowo telefon”. Od tego momentu folia ochronna Apple zawierała właśnie tę godzinę.

Godzina 9:41

Zdjęcie Czy wiesz, dlaczego na wszystkich nowych produktach Apple jest godzina 9:41? #2
Źródło: https://gigaom.com/2014/09/22/reachability-iphone-6-and-6-plus-feature/

Dziś jednak wszystkie produkty Apple posiadają godzinę 9:41. Okazuje się, że jest to świetny zabieg marketingowy. Godzina zmieniła się o minutę dzięki pomysłowi Scotta Forstalla. Okazuje się, że prezentacja nowego produktu zazwyczaj trwa 40 minut. Zaczyna się ona o równej godzinie. Z tego względu, kiedy prezentacja się kończy, zegarki widzów pokazują 41 minut po pełnej godzinie. Czas, który pokazuje Apple jest więc podobny do czasu, który pokazują zegarki widzów prezentacji.

następna inspiracja
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja