Messenger wprowadza nową funkcję. Będzie to możliwość powiadomienia rozmówcy, że z rozmowy został zrobiony screenshot!
Prywatne rozmowy
Gdy rozmawiamy z drugą osobą przez wiadomości SMS czy inne komunikatory, to chcemy, aby rozmowy te zostały oczywiście prywatne. Jedną z funkcji telefonów komórkowych jest zrobienie zrzutu ekranu, czyli screenshot'a. Jest to przydatna funkcja, kiedy np. przeglądamy Internet i coś nam się spodoba, to nie musimy zapisywać informacji, tylko możemy zrobić zrzut ekranu, do którego można szybko wrócić.
Zrzut ekranu z rozmowy
Zdarza się również, że chcąc szybko wrócić do jakiegoś kontekstu rozmowy czy potwierdzić słowa drugiej osoby, to wykonujemy zrzut ekranu. Jak do tej pory druga osoba nie wiedziała, że został wykonany zrzut rozmowy z nią. Messenger planuje to jednak zmienić. Zmiana ma polegać na tym, że teraz druga osoba będzie o tym wiedzieć, poprzez otrzymanie specjalnego powiadomienia.
Poprawienie prywatności rozmów
Aplikacja Messenger wprowadziła kilka dodatkowych funkcji, gdzie jedną nich jest informowanie rozmówcy o wykonaniu screenshot'a rozmowy. Znacząca część zmian ma na celu poprawienie prywatności naszych konwersacji. Dzięki temu nasz rozmówca będzie od razu wiedział, że wykonaliśmy zrzut ekranu z rozmowy, który zapisał się w naszym telefonie. Kolejną zmianą jest również możliwość szyfrowania czatów end-to-end, która do tej pory była dobrowolna. Dzięki temu można przesłać zaszyfrowaną wiadomość o wybranej osoby. Niestety adresat naszej wiadomości musi posiadać Messengera w wersji, która umożliwia wspomaganie szyfrowania end-to-end, ponieważ w przeciwnym wypadku taka wiadomość w ogóle nie będzie mogła zostać do nich wysłana.
Szyfrowanie rozmów
Co więcej, szyfrować można nie tylko rozmowy, ale również czaty wideo oraz konwersacje grupowe. Jak do tej pory użytkownicy wybierali czy chcą zaszyfrować wiadomość z możliwością zrobienia zrzutu ekranu lub, czy wykorzystać tryb znikających wiadomości mając na uwadze ryzyko, że wpisy mogą zostać zhakowane. Obecnie Messenger umożliwia zastosowanie obu funkcji. Tryb szyfrowany umożliwia obecnie zapisanie również gifów czy naklejek, a wcześniej nie było to bowiem możliwe.