Jak wieszasz swój papier toaletowy? To świadczy wiele o Twojej osobowości!

Jak wieszasz swój papier toaletowy? To świadczy wiele o Twojej osobowości!

Papier toaletowy to jedna z rzeczy, która jest najważniejsza w łazience. Jak powinno się go wieszać? Podpowiadamy!

Zdjęcie Jak wieszasz swój papier toaletowy? To świadczy wiele o Twojej osobowości! #1

Podstawowe wyposażenie łazienki 

Papier toaletowy to wyposażenie łazienki, które zawsze powinno być pod ręką. Jego brak potrafi nastręczyć problemów. Papier można postawić na półce, schować do szafki lub powiesić na wieszaku. Mogłoby się wydawać, że sposób wieszania papieru toaletowego nie ma za bardzo znaczenia. Okazuje się jednak, że to, jak wieszamy papier toaletowy, ma znaczenie.

Patent na papier 

W 1891 roku Seth Wheeler opatentował papier sprzedawany w rolkach i zostawił nawet instrukcję, jak powinno się wieszać papier toaletowy. Na pozostawionych wnioskach patentowych dokładnie widać jak powinno się wieszać rolkę. „Wynalazca” pomyślał więc o wszystkim.  Według wynalazcy papieru toaletowego w rolce powinien on wisieć od zewnątrz.

Zdjęcie Jak wieszasz swój papier toaletowy? To świadczy wiele o Twojej osobowości! #2

Sposób na wieszanie papieru 

Zdarza się, że niektórzy wieszają jednak papier odwrotnie. Nie ma w tym nic złego, ponieważ nie jest to żadne przestępstwo. Na temat tego, w jaki sposób papier toaletowy wisi w łazience, zrobiono nawet badania. Podjęła się ich popularna amerykańska psycholożka Gilda Carle. Jej badania polegały na sprawdzeniu, jak sposób wieszania papieru oddaje cechy naszej osobowości. Wydawać, by się mogło, że takie badania nie mają większego celu. Ich prekursorka chciała jednak pokazać, że nasze nawet najdrobniejsze zachowania potrafią odzwierciedlić nasz charakter.

Badania 

W badaniu wzięło udział około 2 tys. osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn w wieku od 18 do 75 lat. Oprócz podstawowego pytania, czyli jak w domu powieszony jest papier toaletowy, padały również inne o asertywność oraz kontakty z bliskimi osobami. Badanie zostały przeprowadzone niedawno ale za to dało ciekawe wyniki. 

Wyniki 

 Badania wykazały ciekawe wyniki, ponieważ osoby wieszające papier według zaleceń wynalazcy mają większą tendencję do dominacji oraz przywództwa. Takie osoby szybko podejmują decyzję oraz wytrwale dążą do celu. Lubią kierować innymi oraz świetnie sprawdzają się na kierowniczych stanowiskach. Druga część badanych, czyli osoby wieszające papier „od wewnątrz” cechują się natomiast uległością i łatwiej można nimi manipulować. Nie są też zbyt zdecydowani i lepiej czują się pod protekcją innej osoby.

Katarzyna

true

Polecane