Jak zacząć odchudzanie - 7 najważniejszych zasad

Patrycja
Dieta i żywienie
14.03.2021 17:01
Jak zacząć odchudzanie - 7 najważniejszych zasad

Jeśli chcemy schudnąć, lepiej się czuć i wyglądać, powinniśmy zapoznać się z kilkoma ważnymi zasadami. Pomogą Ci w uzyskaniu wymarzonej sylwetki. Dowiedz się, jak zacząć odchudzanie i zdrowo tracić zbędne kilogramy.

Zdjęcie Jak zacząć odchudzanie - 7 najważniejszych zasad #1

Jak zacząć odchudzanie?

Ustal sobie cel

W podjęciu decyzji o rozpoczęciu odchudzania, pomoże ustalenie sobie realnego celu, który chcemy osiągnąć. Utrata 5 lub 10 kg wagi, kilkunastu centymetrów w talii tak, by zmieścić się jeansy sprzed kilku lat lub wymodelowanie sylwetki, aby pokazać się na plaży w bikini? Pomyśl co chcesz osiągnąć i wyznacz datę, kiedy zaczniesz się odchudzać.

Zmień codzienne nawyki

Nie rzucaj się od razu na głęboką wodę, zacznij od stopniowej zmiany nawyków żywieniowych i stylu życia. Wyeliminuj z diety wysoko przetworzone, kaloryczne produkty, ogranicz spożywanie cukrów i soli. Pożegnaj się używkami, alkohol i papierosy nie pomogą w diecie. Zacznij się częściej ruszać i stopniowo włącz aktywność fizyczną do swojego codziennego życia.

Pamiętaj o diecie

Odpowiednia dieta to aż 70% sukcesu w odchudzaniu. Do swojego codziennego menu włącz świeże warzywa i owoce, chude mięso, ryby, nabiał i pełnoziarniste produkty. Staraj się jeść o stałych porach, około 4-5 posiłków dziennie. Warto udać się do dietetyka, który pomoże ułożyć odpowiednio zbilansowaną i dopasowaną do potrzeb dietę.

Nie głódź się

Stosowanie niedopasowanych do naszego stylu życia, zbyt restrykcyjnych i za mało kalorycznych diet nie jest dobrym pomysłem. Detoksy, posty i głodówki oczywiście pozwolą nam w szybki sposób pozbyć się zbędnych kilogramów, ale jedynie na krótką metę.

Zbyt długie stosowanie takich diet, nie pokrywa podstawowych potrzeb energetycznych organizmu, prowadzi do spadku tempa przemiany materii i rozregulowania metabolizmu. W efekcie zamiast schudnąć, po pewnym czasie ponownie przybieramy na wadze…

Pij wodę

Odpowiednie nawodnienie organizmu to podstawa. Pamiętaj, aby codziennie pić od 1,5 do 2 litrów płynów. Sięgaj po wodę niegazowaną, ziołowe napary lub zieloną herbatę. Unikaj słodzonych, gazowanych napojów i alkoholu.

Zdjęcie Jak zacząć odchudzanie - 7 najważniejszych zasad #2

Ruszaj się każdego dnia

Staraj się więcej ruszać każdego dnia, zwłaszcza gdy prowadzisz siedzący i mało aktywny tryb życia. Na początek wprowadź godzinne spacery lub rowerowe przejażdżki. Regularny ruch sprawi, że Twoja przemiana materii przyspieszy i łatwiej pozbędziesz się zbędnych kilogramów.

Unikaj tych produktów

Ze swojej diety wyeliminuj wysoko przetworzoną, kaloryczną żywność, typu fast food i instant. Przetworzone tłuszcze, konserwanty, sól i cukier zawarte w takich produktach rujnują nasze zdrowie. To największy wróg w utrzymaniu szczupłej sylwetki!

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną