Jak kupić dopasowane jeansy przez Internet? 4 najważniejsze zasady wg stylisty Goka Wana

Katarzyna

Newsy

01.03.2021 18:36

Jak kupić dopasowane jeansy przez Internet?  4 najważniejsze zasady wg  stylisty Goka Wana

Coraz częściej robimy zakupy przez Internet i kupujemy wiele rzeczy. Od jedzenia, po artykuły kuchenne czy ubrania. Jak kupić odpowiednie jeansy przez Internet? Podpowiadamy!

Zdjęcie Jak kupić dopasowane jeansy przez Internet?  4 najważniejsze zasady wg  stylisty Goka Wana #1

Kupowanie przez Internet 

Kupowanie ciuchów przez Internet nie jest proste. Będąc w sklepie, masz możliwość zobaczenia ubrania, sprawdzenia, z jakiego materiału jest ono wykonane lub czy jest rozciągliwe i jest w stanie dopasować się do sylwetki. Kupując online, nie masz jednak tej możliwości i często nie decydujesz się na zakup np. spodni, ponieważ nie wiesz. jak będą one na tobie "leżały".

Stylista Gok Wan

Znany brytyjski projektant mody i stylista Gok Wan podbił serca kobiet na całym świecie, dzięki swojej charyzmie oraz miłych w odbiorze prowadzonych programach modowych. Jego podejście do mody jest bardzo wysublimowane oraz eleganckie, jednak w jego projektach nie brakuje nutki odwagi i kolorowych akcentów.

Dopasowane spodnie 

Gok Wan wypowiedział się również ostatnio na temat kupowania ubrań przez Internet. Na portalu dailymail.co.uk stylista zaznaczył, że czasami kupienie spodni podczas tradycyjnych zakupów nie jest łatwe, a co dopiero przy uzupełnianiu garderoby online. Podał on jednak kilka wskazówek, którymi powinnaś się kierować, jeśli chcesz kupić dobre spodnie, żeby później ich nie oddawać.

Określ sylwetkę

Według znanego stylisty przed zakupem jakichkolwiek spodni przez Internet powinnaś określić swój typ sylwetki. Dzięki temu unikniesz kupienia niedopasowanych spodni. Sprawdź, więc czy jesteś "sylwetkowym": jabłkiem, gruszką, kolumną czy klepsydrą. Gdy już określisz swój typ figury, wtedy będziesz wiedziała jaki fason spodni będzie na tobie dobrze leżał.

Wybierz kieszenie

Spodnie z kieszeniami to już codzienność. Dzięki nim spodnie są praktyczne, ponieważ możesz do kieszeni włożyć najpilniejsze rzeczy, tj. smartfon, kartę płatniczą czy klucze do samochodu. Oprócz praktycznego zastosowania mają one również inną funkcję. W zależności czy chcesz wyszczuplić, czy powiększyć optycznie pośladki to powinnaś kupić spodnie z odpowiednimi kieszeniami. Duże kieszenie powodują, że twoja pupa optycznie się zmniejszy i wyszczupli. Małe kieszonki sprawią, że pośladki będą wydawały się większe i pełniejsze.

Zdjęcie Jak kupić dopasowane jeansy przez Internet?  4 najważniejsze zasady wg  stylisty Goka Wana #2

Określ rozmiar

Po określeniu typu sylwetki, przychodzi czas na rozmiar. Na pewno znasz swój rozmiar, ponieważ nie pierwszy raz kupujesz ciuchy. Kupując jednak przez Internet, gdy nie masz możliwości przymierzenia kilku par, to lepiej nie sugeruj się rozmiarem ciuchów, które nosisz. Różne marki mają różne rozmiarówki i nie każdy rozmiar jest sobie równy w innym sklepie.

Zmierz się

Zamiast też ślepo wybierać rozmiar spodni, lepiej przed przystąpieniem do ich zakup, zmierz się i zapisz swoje wymiary. Na stronach sprzedawców na pewno jest dostępna tabela rozmiarów, gdzie podane są wymiary pasujące do danego rozmiaru. Przy kupowaniu spodni najważniejszy jest obwód pasa, obwód bioder oraz długość nogawek. Znając te wymiary, będziesz w stanie dopasować rozmiar spodni do siebie u danego sprzedawcy.