Jak poznać, że to czas na rozwód?

Patrycja
Newsy
15.02.2021 13:08
Jak poznać, że to czas na rozwód?

Rozwód to bardzo trudny moment w życiu człowieka. Choć wszystkie pary przed ołtarzem przysięgają sobie miłość, wierność i to, że nie opuszczą się aż do śmierci, wiele małżeństw kończy się rozstaniem. Jeśli w Twoim związku od jakiegoś czasu się nie układa i przeżywacie kryzys, może oznaczać to, że ten moment się zbliża. Po czym poznać, że to czas na rozwód?

Zdjęcie Jak poznać, że to czas na rozwód? #1

Coraz więcej rozwodów w Polsce

Według najnowszych danych statystycznych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny, co roku w Polsce sądy orzekają średnio 65 tysięcy rozwodów. W ubiegłym roku aż 27 tysięcy rozwodów orzeczono z powodu niezgodności charakterów, 14 tysięcy w wyniku niedochowania wierności małżeńskiej, a 10 tysięcy w związku z nadużywaniem alkoholu.

Jak poznać, że to czas na rozwód?

Nie dogadujecie się

Nie potraficie się dogadać, zarówno w drobnych codziennych sprawach, jak i ważnych kwestiach życiowych. Macie inne poglądy na posiadanie lub wychowywanie dzieci, dzielenie się domowymi obowiązkami, finanse, prace i rozwój kariery, spędzanie czasu wolnego. Wasze drogi się rozeszły i czujecie, że już niewiele Was łączy.

Ciągle się kłócicie

W Waszym związku coraz częściej dochodzi do kłótni i awantur. Małe rzeczy urastają do rangi wielkich problemów. Nie potraficie się dogadać i dojść do porozumienia w żadnej kwestii, zwłaszcza dotyczących ważnych życiowych decyzji.

Zdjęcie Jak poznać, że to czas na rozwód? #2

Brak intymności

W waszym związku nie ma czułości, bliskości i troski o drugą osobę. Jesteście wobec siebie obojętni i zdystansowani. Nie dążycie do zmiany tej sytuacji, nie macie ochoty na utrzymywanie bliższych relacji z partnerem.

Brak namiętności

Od dawna nie ma między wami namiętności. Nie dążycie do kontaktów fizycznych, już dawno nie byliście ze sobą i wcale nie macie ochoty tego zmienić.

Zdrada i romanse

Jedno z was lub oboje dopuściło się zdrady. W Waszej relacji powtarzają się przelotne romanse i mimo zapewnień drugiej osoby, że to koniec, to problem wciąż istnieje. To znak, że między wami coś się wypaliło i uczucia wygasły.

Zdjęcie Jak poznać, że to czas na rozwód? #3

Przemoc

Jeśli w Waszym związku pojawiła się psychiczna lub fizyczna przemoc, nie ma się nad czym zastanawiać. Dla swojego dobra należy jak najszybciej zakończyć taką relację. Nic nie usprawiedliwia agresji i przemocy wobec drugiej osoby. W tym wypadku dawanie drugiej szansy, może okazać się wielką pomyłką.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną