Jak rozpoznać zdradę? Te sygnały o tym świadczą

Patrycja
Newsy
30.12.2020 20:56
Jak rozpoznać zdradę? Te sygnały o tym świadczą

Zdrada może zdarzyć się w każdym związku. Statystyki pokazują, że dopuszcza jej się 38,9% wszystkich kobiet i 39,1% mężczyzn, pozostających w stałych relacjach. Jak rozpoznać zdradę? Poznaj sygnały, które o tym świadczą.

Zdjęcie Jak rozpoznać zdradę? Te sygnały o tym świadczą #1

Te sygnały mogą świadczyć o zdradzie

Telefon ciągle przy sobie

Twój partner trzyma telefon ciągle przy sobie. Zabezpieczył go hasłem i nie masz do niego dostępu. Prowadzi ukradkowe rozmowy, często wysyła wiadomości, peszy się i denerwuje, gdy o to pytasz. Uważaj, to może nie wynikać jedynie z dbania o swoją prywatność, ale być sygnałem alarmowym!

Praca po godzinach

Twój partner codziennie zostaje w pracy po godzinach, choć wcześniej w ogóle mu się to nie zdarzało. Wyjeżdża na delegacje, spotyka się wieczorami w sprawach służbowych. Jest to niepokojące zwłaszcza, gdy jego praca nie wymaga aż takiego zaangażowania. Oprócz tego wspomina o nowej, miłej koleżance, z którą realizuje różne projekty w pracy. To może być sygnał alarmowy. Statystyki pokazują, że do zdrady aż w 60% przypadków dochodzi w pracy.

Jest nieobecny duchem

Twój partner jest obok Ciebie, ale masz wrażenie, że myślami jest zupełnie gdzie indziej. Jest zamyślony, nieobecny, wycofany i zamknięty. Masz wrażenie że przestał Cię słuchać i z Tobą rozmawiać. Powinnaś zwrócić uwagę na takie zachowanie, ponieważ może być to ostrzegawczym sygnałem.

Nagłe dbanie o siebie

Nagła zmiana nawyków żywieniowych i niespodziewane dbanie o swoją sylwetkę i wygląd może nie być niczym złym, ani podejrzanym. Jednak czasem może wynikać z chęci zrobienia na kimś wrażenia. Warto zapytać partnera, co jest powodem takich gwałtownych zmian.

Zdjęcie Jak rozpoznać zdradę? Te sygnały o tym świadczą #2

Ślady innych kobiet

Ślady szminki na koszuli, zapach perfum na swetrze, a może cudze włosy w samochodzie? Obcy numer telefonu, który powtarza się w bilingach, dziwne wydatki ze wspólnego konta.. to wszystko może stanowić powód do niepokoju.

Czy można naprawić związek po zdradzie?

Zdrada w związku to wydarzenie, które wywołuje w nas mnóstwo negatywnych emocji. Część osób nie potrafi się z tym pogodzić i wybaczyć zdrady partnerowi, a część próbuje odbudować relację. Po zdradzie można się pogodzić, jednak odbudowanie zaufania wymaga czasu i sporo pracy. Czasem ciężko jest pokonać ten problem samodzielnie i najlepszym wyjściem może być udanie się na terapię dla par. Otwarta rozmowa o swoich emocjach, uczuciach i potrzebach, pomoże w odbudowaniu związku. Najważniejsze jest wybaczenie partnerowi i zadbanie o to, by takie zdarzenie w przyszłości więcej nie miało miejsca.

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną