Ekstrawertyk i introwertyk - czy mają szansę na udany związek?

Patrycja
Newsy
03.02.2021 16:00
Ekstrawertyk i introwertyk - czy mają szansę na udany związek?

Związek ekstrawertyka z introwertykiem? Czy to możliwe? Czy przeciwieństwa mają szansę stworzyć udaną relację? Dowiedz się więcej z poniższego artykułu.

Zdjęcie Ekstrawertyk i introwertyk - czy mają szansę na udany związek? #1

Przeciwieństwa się przyciągają

Popularne przysłowie głosi, że przeciwieństwa się przyciągają. Czy osoby o cechach ekstrawertycznych są w stanie stworzyć udany związek z introwertykami? Dowiedz się, czy taka relacja ma szansę na przetrwanie!

Kim jest ekstrawertyk?

Ekstrawertyk to typ osobowości, który jest otwarty i towarzyski, najlepiej czuje się wśród innych osób. Jest pewny siebie, zdecydowany, energiczny i bezpośredni. Zdarza się, że jest impulsywny i działa bez namysłu.

Kim jest introwertyk?

Introwertyk z kolei ceni spokój i własne towarzystwo. Jest cichy, wrażliwy, lojalny, oddany. Dotrzymuje obietnic, jest odpowiedzialny i sumienny. Najpierw myśli, a następnie działa. To zupełne przeciwieństwo ekstrawertyka.

Ekstrawertyk i introwertyk w związku

Ekstrawertyk w związku jest aktywny, zazwyczaj przejmuje inicjatywę. Nie znosi monotonii i nudy, jest energiczny i pełen zapału. Ma mnóstwo pomysłów i planów, które bez wahania wciela w życie. Ma wiele pasji i zainteresowań, bogate życie towarzyskie. Lubi wyjścia ze znajomymi i rodziną, imprezy, wycieczki. Ceni aktywne spędzanie wolnego czasu i spontaniczność.

Introwertyk w związku początkowo może być nieśmiały. Ciężko zdobyć jego zaufanie i go ośmielić. Jest cichy i małomówny, uczucia okazuje raczej gestami i czynami. Wrażliwy, czuły, romantyczny, lubi spędzanie czasu tylko we dwoje. Ceni sobie spokój i niezależność, czasem lubi spędzać czas tylko swoim towarzystwie.

Zdjęcie Ekstrawertyk i introwertyk - czy mają szansę na udany związek? #2

Ekstrawertyk i introwertyk- czy mają szansę na udany związek?

Początkowo osoby o przeciwnych cechach będą sobą zafascynowane. Ekstrawertyk kusi energią i żywiołowością, a introwertyk wzbudza zainteresowanie niedostępnością i tajemniczością. Z czasem te cechy mogą przeszkadzać i stać się źródłem konfliktów. Osoby te mają inne pomysły na spędzanie wolnego czasu, inny stopień zaangażowania, zaufania, stosunek do intymności, czy bliskości. Czy w związku z tym przeciwieństwa mają szansę na udany związek?

Zdjęcie Ekstrawertyk i introwertyk - czy mają szansę na udany związek? #3

Recepta na udany związek

Eksperci zgodnie podkreślają, że ekstrawertyk i introwertyk mają szansę na stworzenie udanego związku. Jednak będzie wymagać to od nich zaangażowania, cierpliwości i umiejętności pójścia na kompromis. Zaakceptowanie odmienności partnera, danie sobie odrobiny wolności i swobody, możliwość realizacji własnych zainteresowań i pasji, sprawią, że taki związek może być pełen miłości i satysfakcji.

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną