Dlaczego miesiączka jest bardziej bolesna zimą?

Patrycja

Zdrowie

25.01.2021 12:51

Dlaczego miesiączka jest bardziej bolesna zimą?

W okresie zimowym wiele kobiet skarży się na bardziej bolesne miesiączki. Ten comiesięczny dyskomfort staje się wtedy jeszcze bardziej uciążliwy. Dlaczego tak się dzieje? Dowiedz się, dlaczego zimą okres wywołuje silniejszy ból, niż w inne miesiące.

Zdjęcie Dlaczego miesiączka jest bardziej bolesna zimą? #1

Miesiączka i towarzyszące jej objawy

Comiesięczne krwawienie, dotyczy każdej kobiety w wieku rozrodczym. Objawy, które mogą towarzyszyć miesiączce to bolesne skurcze brzucha, a także ogólne zmęczenie, senność i zmiany nastroju. Mogą występować obrzęki, na skutek zatrzymywania się wody w organizmie, dolegliwości układu pokarmowego: biegunki, nudności i wymioty oraz bóle i zawroty głowy.

Niektóre kobiety miesiączkę przechodzą łagodnie, ale część z nich zmaga się z silnym bólem i dyskomfortem. Jak się okazuje, objawy towarzyszące miesiączce mogą nasilać się w okresie zimowym. Dowiedz się, dlaczego tak się dzieje!

Dlaczego miesiączka jest bardziej bolesna zimą?

Wiele kobiet skarży się na to, że w zimie okres jest szczególnie uciążliwy. Odczuwają silniejszy ból i dyskomfort, nieprzyjemne dolegliwości się nasilają. Jak się okazuje, jest to potwierdzone naukowo!

Miesiączki silniejsze zimą!

Naukowe dowody wskazują na to, że zimą miesiączki mogą być bardziej intensywne i nieprzyjemne. Doktor Sarah Jarvis w rozmowie z portalem redonline.co.uk. wyjaśnia, dlaczego tak się dzieje. Może mieć to związek z tym, że zimą krążenie krwi jest zmniejszone. Dzieje się tak na skutek zwężania się naczyń krwionośnych w odpowiedzi na zimno. Wówczas przepływ krwi miesiączkowej może być zakłócony, przez co zwiększa się ból i odczuwany dyskomfort.

Zdjęcie Dlaczego miesiączka jest bardziej bolesna zimą? #2

Jak złagodzić bóle miesiączkowe?

Ciepłe okłady

Ciepłe okłady mogą zmniejszyć skurcze i bóle podbrzusza. Na brzuch połóż ręcznik namoczony w ciepłej wodzie. Możesz użyć termoforu, który skutecznie pomoże pozbyć się dolegliwości. W bólach miesiączkowych pomoże też ciepły prysznic lub kąpiel.

Ziołowe napary

W celu złagodzenia dolegliwości bólowych, sięgnij po napary ziołowe. Pomoże Ci rumianek, mięta, melisa, nagietek, lawenda i krwawnik. Napary ziołowe zmniejszą stany zapalne, obrzęki i bóle podbrzusza.

Zdjęcie Dlaczego miesiączka jest bardziej bolesna zimą? #3

Uspokajający masaż

Jeśli zmagasz się z silnym bólem, pomasuj delikatnie podbrzusze. Ręce możesz posmarować olejkiem sezamowym lub rumiankowym. To pomoże pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości.