Pomysł ministra zdrowia: “Praca w charakterze wolontariusza” dla zaszczepionych poza kolejnością?

Pomysł ministra zdrowia: “Praca w charakterze wolontariusza” dla zaszczepionych poza kolejnością?

Dziś odbyła się konferencja ministra zdrowia Niedzielskiego oraz ministra edukacji Czarnka. Padło na niej wiele nowych ustaleń. Co ciekawe, minister zdrowia odniósł się również do sytuacji, która miała miejsce niedawno, a mianowicie do osób, które zostały zaszczepione na COVID-19 poza kolejnością na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Zdjęcie Pomysł minister zdrowia: “Praca w charakterze wolontariusza” dla zaszczepionych poza kolejnością? #1

Przypomnijmy, że kilka dni temu media obiegła informacja, że na WUM blisko 200 osób zostało zaszczepionych poza kolejnością. Wśród nich było wielu celebrytów i innych znanych osób. Zostali oni zarejestrowani jaki niemedyczny personel szpitalny, co jest kłamstwem.

- To, co zostało zweryfikowane w trakcie kontroli, to po pierwsze: (...) już od początku wiedzieliśmy o tym, że osoby, które zostały zaszczepione poza kolejnością, były zgłaszane jako personel niemedyczny szpitala uniwersyteckiego - mówił Niedzielski. Dodał, że chodzi o osoby, które w żaden sposób nie były powiązane z WUM.

- Nie mówimy tutaj o jakiejś marginalnej skali, tylko blisko połowa tych osób, które zostały zaszczepione, nie była w ogóle w żaden sposób zatrudniona w szpitalu - kontynuuje minister zdrowia.

 Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Koronawirus/Konferencja-premiera-11.01-na-zywo.-Bedzie-decyzja-czy-dzieci-wroca-do-szkol-po-feriach

W związku z tym w WUM odbyła się kontrola. Jej skutkiem jest nałożenie na uniwersytet kary pieniężnej w wysokości około 350 tysięcy złotych - informuje minister zdrowia.

Apel o dymisję oraz o pracę w charakterze wolontariusza

Na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski zwrócił się do rektora WUM z sugestią, że najlepszym wyborem w tej sytuacji będzie dymisja. 

- Najważniejsze co się stało to to, że uczelnia medyczna (...) stała się miejscem, w którym doszło do tak drastycznego nadużycia władzy - argumentuje Niedzielski.

Apel o pracę charytatywną

Co więcej, minister zdrowia apeluje również do osób, które w nieuprawniony sposób skorzystały ze szczepionki poza kolejnością. Minister zasugerował, że skoro są zaszczepieni, a tym samym odporni, mogliby dać przykład innym i popracować w charakterze wolontariusza wspierając prawdziwy personel medyczny. 

 

 

 

 

 

true

Polecane