Pijesz regularnie alkohol? Sprawdź, co się stanie z Twoim organizmem po miesiącu

Patrycja
Newsy
02.01.2021 12:43
Pijesz regularnie alkohol? Sprawdź, co się stanie z Twoim organizmem po miesiącu

Nadmierne picie alkoholu jest niebezpieczne i szkodliwe dla zdrowia. Regularne picie może prowadzić do rozwoju uzależnienia i wielu poważnych schorzeń. Dowiedz się, co się stanie z Twoim organizmem po miesiącu picia alkoholu.

Zdjęcie Pijesz regularnie alkohol? Sprawdź, co się stanie z Twoim organizmem po miesiącu #1

Alkohol a zdrowie

Długotrwałe picie alkoholu może nie tylko prowadzić do uzależnienia, ale skutkować też rozwojem wielu groźnych chorób. Picie dużych ilości alkoholu prowadzi do rozwoju licznych schorzeń, uszkadza wątrobę, mózg i serce. Prowadzi do marskości wątroby, alkoholowego stłuszczenia wątroby, alkoholowego zapalenie wątroby, ostrego i przewlekłego zapalenia trzustki i chorób neurodegeneracyjnych.

Co się stanie, jeśli codziennie przez miesiąc będziemy pić alkohol?

Internetowy serwis medonet.pl, przytacza badania, w których brytyjscy naukowcy opisali, co nas czeka, jeśli codziennie przez miesiąc będziemy pić alkohol. Jak się okazuje, już codziennie spożywanie alkoholu przez 4 tygodnie, prowadzi do odczuwania krótkoterminowych skutków picia. Dowiedz się, co się stanie z Twoim organizmem po miesiącu picia.

Zdjęcie Pijesz regularnie alkohol? Sprawdź, co się stanie z Twoim organizmem po miesiącu #2

Alkohol a niedobory witamin

Regularne picie alkoholu może upośledzać wchłanianie witamin i składników mineralnych. Zwłaszcza witaminy B12, biotyny i niacyny. Alkohol hamuje wchłanianie tłuszczu, wiec w organizmie może brakować także witamin w nich rozpuszczalnych, jak A, E, D i K. Wypłukuje także wiele minerałów, wywołuje niedobór wapnia, magnezu, żelaza i cynku.

Alkohol a przyrost wagi

Alkohol jest bardzo kaloryczny i jego regularne picie może powodować przyrost wagi. Najbardziej kaloryczna jest wódka, nieco mniej piwo i wino. W jednym kieliszku (50 ml) czystej wódki znajduje się aż 110 kcal! Częste picie alkoholu powoduje też problemy z odżywianiem, przez to możemy spożywać posiłki nieregularnie lub nadmiernie się objadać.

Zdjęcie Pijesz regularnie alkohol? Sprawdź, co się stanie z Twoim organizmem po miesiącu #3

Alkohol a układ pokarmowy

Regularne picie alkoholu uszkadza układ pokarmowy. Alkohol podrażnia jelito cienkie oraz tkankę wyściełającą gardło, żołądek i jelito grube. Nawet umiarkowane picie może spowodować zapalenie żołądka.

Alkohol a płodność

Częste picie alkoholu może zaburzać wytarzanie hormonów płciowych. Już po 4 tygodniach picia u kobiet, mogą pojawić się nieregularne miesiączki, a u mężczyzn wzrasta produkcja hormonów żeńskich - estrogenu i progesteronu, zmniejsza się ilość wytwarzanych plemników i pojawiają się problemy z erekcją.

Jak wskazują badania, codziennie picie alkoholu przez miesiąc, może prowadzić do wielu zdrowotnych problemów i negatywnie wpływać na nasz organizm.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną