Różne oblicza zdrady, o których nie miałaś pojęcia

Patrycja

Newsy

01.09.2020 10:37

Różne oblicza zdrady, o których nie miałaś pojęcia

Mówiąc o zdradzie, zazwyczaj mamy na myśli najbardziej oczywistą zdradę fizyczną. Jednak czasem nie chodzi tylko o seks. Jak się okazuje, oprócz niej, istnieją też inne rodzaje zdrady, jak psychiczna, emocjonalna, zdrada w Internecie, a nawet fantazje erotyczne. Poznaj typy niewierności, o których mogłaś nie wiedzieć!

Zdjęcie Różne oblicza zdrady, o których nie miałaś pojęcia #1

Różne oblicza zdrady

Eksperci od związków wyróżniają kilka rodzajów zdrad. Poza najbardziej oczywistą zdradą fizyczną, wskazują też inne typy niewierności. Wyróżniają zdradę psychiczną, czyli emocjonalną, kontrolowaną oraz cyberzdradę. Poznaj różne oblicza zdrady, o których mogłaś nie mieć pojęcia!

Zdjęcie Różne oblicza zdrady, o których nie miałaś pojęcia #2

Zdrada fizyczna

Zdrada fizyczna, czyli intymny kontakt z drugą osobą, poza związkiem. Może obejmować pełen stosunek seksualny, ale także pocałunki, czy zbyt bliski kontakt fizyczny. Granica zdrady fizycznej jest umowna i zależy od postrzegania jej przez oboje partnerów. Zdrada fizyczna może być jednorazowym wyskokiem lub przerodzić się w długi romans.

Zdjęcie Różne oblicza zdrady, o których nie miałaś pojęcia #3

Zdrada emocjonalna

Zdrada emocjonalna, inaczej zwana psychiczną, to obdarzenie romantycznymi uczuciami drugiej osoby. Poza aktem fizycznym, w grę wchodzą emocje i uczucia wobec kochanka. Kobiety postrzegają zdradę emocjonalną, za bardziej niebezpieczną i zagrażającą ich związkowi, niż mężczyźni.

Zdjęcie Różne oblicza zdrady, o których nie miałaś pojęcia #4

Zdrada kontrolowana

Zdrada kontrolowana, to rodzaj niewierności, na który partnerzy wyrażają zgodę. Może polegać na zaproszeniu trzeciej osoby do relacji lub stosunku seksualnego albo na wymianie partnerów. Zdarza się, że taki rodzaj zdrady występuje w normalnie funkcjonujących związkach. Stanowi element rozrywki, przełamania nudy i monotonii oraz ożywienia relacji. Wszystko pod warunkiem, że żaden z partnerów nie ma z tym problemu.

Zdjęcie Różne oblicza zdrady, o których nie miałaś pojęcia #5

Zdrada w Internecie

Cyberzdrada, czyli zdrada partnera w Internecie, może przyjmować wiele form. Od aktywności na portalach randkowych, chatach i flirtu z nieznajomymi, poprzez oglądanie pornografii i erotycznych kamerek na żywo. Jeśli oszukujemy partnera i ukrywamy przed nim aktywność w sieci, możemy mówić o zdradzie.

Zdjęcie Różne oblicza zdrady, o których nie miałaś pojęcia #6

Fantazje seksualne

Fantazje seksualne nie są groźne, mogą ożywić związek i podtrzymać w nim namiętność, pod warunkiem, że nie zagrażają naszej relacji. Jeśli fantazjujemy o innych osobach, kosztem czasu i uwagi poświęcanej partnerowi, wtedy zaczyna się problem.