Jak zaangażować dzieci w świąteczne przygotowania?

Patrycja

Newsy

11.12.2020 18:30

Jak zaangażować dzieci w świąteczne przygotowania?

Święta Bożego Narodzenia to radosny czas spędzany w gronie najbliższych. Przedświątecznych przygotowań jest wiele, dlatego warto by zaangażowali się w nie wszyscy domownicy- także dzieci! Dowiedz się, jak zachęcić i zaangażować dzieci w świąteczne przygotowania.

Zdjęcie Jak zaangażować dzieci w świąteczne przygotowania? #1

Rodzinne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Świąteczne przygotowania wymagają wiele pracy i zaangażowania wszystkich członków rodzinny. W przedświątecznym szaleństwie nie możemy zapominać o swoich pociechach. Ich pomoc może być nieoceniona przy niektórych zadaniach. Poniżej przedstawiamy listę świątecznych zadań, do których możesz zaangażować dzieci.

Wspólne wypieki

Pierniczki, świąteczne ciasteczka, a może własnoręcznie robione cukierki? Wraz z dziećmi możecie poszaleć w kuchni i przygotować wspólnie wiele świątecznych wypieków. Ich późniejsze ozdabianie i dekorowanie może być wspaniałą zabawą. Gotowe wyroby możecie zawiesić na choince lub dodać do świątecznych prezentów dla bliskich.

Ozdoby choinkowe

Przygotujcie samodzielnie ozdoby choinkowe. Wystarczy do tego kolorowy papier, klej, nożyczki, i świąteczne papiernicze ozdoby, które kupisz w niskiej cenie w wielu sklepach. Możecie też postawić na ekologiczne dekoracje z szyszek, gałązek i sznurków. Ogranicza Was tylko Wasza kreatywność. Takie własnoręcznie przygotowane ozdoby choinkowe, będą pięknie prezentować się na świątecznym drzewku i stworzą ciepły, rodzinny nastrój.

Zdjęcie Jak zaangażować dzieci w świąteczne przygotowania? #2

Ubieranie choinki

Wspólne ubieranie choinki to coś, na co wiele osób czeka przez cały rok. Twoje świąteczne drzewko nie musi być symetrycznie oraz idealnie ubrane w modne ozdoby i dodatki. Zaproś dzieci do pomocy w ubieraniu drzewka i zawieście na nim wspólnie przygotowane ozdoby oraz upieczone przez was pierniczki i ciasteczka. Pociechy będą dumne, że mogły tak pomóc w świątecznych przygotowaniach.

Kartki świąteczne

Wysyłanie kartek świątecznych jest bardzo miłą bożonarodzeniową tradycją, która niestety obecnie coraz rzadziej jest kultywowana. Zamiast kupować gotowe kartki w sklepach, warto przygotować je w domu razem z dziećmi. Wykorzystaj w tym celu kolorowy papier, naklejki, brokat, tasiemki, koraliki, klej i nożyczki. Niech dzieci stwora swoje dzieła a następnie wybierzcie się wspólnie na spacer, by wrzucić je do skrzynki na listy. Najbliżsi będą zachwyceni, gdy otrzymają taką własnoręcznie stworzoną kartkę.