Blondynki czy brunetki - które z kobiet mają w życiu pod górkę?

Patrycja
Związki
28.11.2020 19:07
Blondynki czy brunetki - które z kobiet mają w życiu pod górkę?

Rozważania na temat dotyczący tego, czy mężczyźnie wolą blondynki, czy brunetki są stare jak świat i znane nam wszystkim. Niezależnie od tego co mówią statystyki, jest to kwestią gustu. Ale czy zastanawiałyście się na tym, kto ma w życiu lżej, a kto pod górkę?

Zdjęcie Blondynki czy brunetki - które z kobiet mają w życiu pod górkę? #1

Zastanawiałyście się kiedyś nad tym, czy Wasz kolor włosów ma jakikolwiek wpływ na to, jak postrzega Was szef, znajomy czy przyszła teściowa? Zarzuty o większy komfort w życiu i o to, że wszystko przychodzi im łatwiej, częściej chyba słyszą blondynki. Czy, aby na pewno są one słuszne?

Kariera

Brunetki zdecydowanie rzadziej narzekają na swoją sytuację zawodową. Ciemnowłosych kobiet na dobrze opłacanych stanowiskach jest prawie dwa razy więcej niż blondynek i rudych. Są one poważniej traktowane przez pracodawców i częściej mogą liczyć na awans czy podwyżkę.

Życie prywatne

Mężczyźni nieświadomie biorąc pod uwagę kolor włosów, częściej wybierają brunetki na żony. Kobiety z ciemnymi włosami postrzegają, jako rozsądne, odpowiedzialne i dojrzałe, a związek z nimi, jako bezpieczny i trwały. Blondynki zaś kojarzą im się z zabawą i niestałością.

Życie w społeczeństwie

Brunetki wygrywają już na starcie, ponieważ w przeciwieństwie do blondynek nie muszą na dzień dobry udowadniać, że można z nimi o czymś porozmawiać. Blondynki niestety w dalszym ciągu muszą mierzyć się z głupimi kawałami na swój temat. Chociaż postrzegane są, jako osoby pogodne z poczuciem humoru to podczas rozmowy większy posłuch znajdują brunetki.

Komu wybaczamy?

Brunetkom częściej wybacza się błędy i zapomina o nich. Nie jest też okazją do śmiechu, kiedy brunetka nie potrafi zatankować samochodu czy obsłużyć maszyny do kawy. Natomiast jedna gafa strzelona przez blondynkę ciągnie się za nią przez długi czas.

Zdjęcie Blondynki czy brunetki - które z kobiet mają w życiu pod górkę? #2

Uroda

Kolor włosów może nas odmłodzić lub dodać lat. Niewątpliwie, jeśli chodzi o aspekty urodowe. brunetki mają pod górkę. Wyglądają starzej niż ich blond rówieśniczki. Na ciemnym tle w oczy rzuca się nawet pojedynczy siwy włos.

Jeśli natomiast decydują się na zmianę koloru, nie jest ona tak prosta, jak u blondynek. Udręką ciemnowłosych pań jest także fakt, że ich włosy są wszędzie widoczne i nie chodzi tu o wypatrzenie ich z tłumu, ale o podłogę, wannę i kanapę. Ponadto brunetki mają trudniej także z uwagi na widoczność owłosienia i depilację. Włosy na rękach są u nich widoczne, a ogolone nogi już na drugi dzień muszą ponownie witać się z maszynką. Pocieszający jest jednak fakt, że włosy brunetek są zazwyczaj silniejsze i zdrowsze.

Zdjęcie Blondynki czy brunetki - które z kobiet mają w życiu pod górkę? #3

A jaki kolor Wy preferujecie? Blond, rudy czy może coś ciemniejszego? Niezależnie od tego, czy jesteście "uprzywilejowanymi" brunetkami ,czy też nie, życzymy Wam zdrowych i lśniących włosów.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną