Dlaczego i czy faktycznie mężczyźni wolą blondynki?

Dlaczego i czy faktycznie mężczyźni wolą blondynki?

Przekonanie, że mężczyźni wolą blondynki, istnieje odkąd sięgamy pamięcią. Kolor włosów dla panów na pewno jest ważny. Ścisłe wiąże się on z pierwszym wrażeniem, jakie robimy na mężczyznach. Jakie kobiety Mają u nich większe szanse?

Zdjęcie Dlaczego i czy faktycznie mężczyźni wolą blondynki? #1

Blondynki są wiecznie młode, ale...

Panowie uważają, że blondynki wyglądają młodziej od brunetek w tym samym wieku. Chociaż te pierwsze z uwagi na ten fakt bardziej się mężczyznom podobają, to w końcu brunetki są wybierane na żony. Wszystko, dlatego, że „starsze” brunetki wydają się gotowe na poważny związek, założenie rodziny i zajęcia się gospodarstwem domowym.

Blondynki są delikatniejsze, ale...

Kolor blond optycznie rozjaśnia i łagodzi rysy twarzy. Mężczyźni postrzegają blondynki, jako delikatniejsze i bardziej uległe. To jednak brunetki, które są postrzegane, jako silne kobiety wolą mieć u swego boku, jako partnerki.

Blondynki są niewinne, ale...

Blondynki kojarzą się mężczyznom ulotnością i niewinnością. Utożsamiają je z małymi kobietkami, którymi należy się opiekować i chronić je. Związek z nimi, chociaż przyjemny, traktują jednak jako niezobowiązujący. To zdecydowane brunetki wydają się być dla nich oczywistym materiałem na żony.

Zdjęcie Dlaczego i czy faktycznie mężczyźni wolą blondynki? #2

Blondynki są ufniejsze, ale...

Blond kolor włosów łączy się z cechami takimi jak ufność, optymizm, ale także naiwność i infantylność. Dlatego ostatecznie beztroskie blondynki i tak ustępują miejsca rozważnym brunetkom.

Blondynki są bardziej temperamentne, ale...

Blondynki są postrzegane, jako kobiety bardziej temperamentne, a co za tym idzie skłonniejsze do awantur. Dlatego też mężczyźni kierują się w stronę spokojniejszych brunetek.

Blondynki budzą pożądanie, ale...

Kobiety o jasnym kolorze włosów postrzegane są, jako otwarte i swobodne. Są utożsamiane z osobami frywolnymi, rozrywkowymi i zwariowanymi. Chociaż te cechy pociągają panów, którzy lubią randkować i bawić się z blondynkami. Ostatecznie jednak do stałych związków wybierają brunetki.

Zdjęcie Dlaczego i czy faktycznie mężczyźni wolą blondynki? #3

Blondynek jest więcej, dlatego...

Niektórzy mężczyźni odczuwają nieodpartą chęć zdominowania kobiety, a także przekazania swoich genów dalej- dlatego wybierają blondynki. Panowie podświadomie uważają, że kobiety o jasnych włosach łatwiej zdominować w życiu. Wybierają je na partnerki również dlatego, że ich geny wydają się im słabsze, wiec liczą na szansę przekazania własnych potomstwu.

Zgadzacie się, że Panowie przywiązują uwagę do koloru włosów?

Patrycja

Polecane