Błędy, jakie popełniamy podczas codziennej pielęgnacji. Co szkodzi naszej skórze?

Błędy, jakie popełniamy podczas codziennej pielęgnacji. Co szkodzi naszej skórze?

Młodość to piękny czas, kiedy nasza cera jest promienna, pełna blasku oraz napięta. Nie znaczą jej zmarszczki oraz zmiany trądzikowe, które zazwyczaj mamy już za sobą. Niestety taki stan nie trwa wiecznie i po jakimś czasie skóra wymaga większej pielęgnacji. Za młodu możemy jednak bardziej zwracać uwagę na to, jak traktujemy swoją skórę, aby dłużej zachowała swój młodzieńczy wygląd.

Pielęgnacja od początku

Najlepiej jest dbać o skórę już od najmłodszych lat. Odpowiednia jej pielęgnacja sprawi, że na dłużej zachowa swój młodzieńczy wygląd i będzie wyglądała promiennie. Istnieją jednak zachowania, które nie służą naszej cerze. Sprawdźcie jakie błędy popełniają 20-latki w kwestii pielęgnacji cery!Wieczorna pielęgnacja obowiązkowa

Po aktywnym dniu nie zawsze mamy siły, aby odpowiednio zadbać o naszą cerę. Niestety zazwyczaj nie zmywamy wtedy makijażu i nie usuwamy zanieczyszczeń, które zebrały się po całym dniu. To ogromny błąd, ponieważ wtedy skóra nie może w nocy „oddychać”, ponieważ pory są zapchane makijażem. To powoduje, że szybciej pojawiają się wypryski, niedoskonałości, a cera starzeje się szybciej i traci swój blask.


Dodatkowe nawilżenie

Aby cera była promienna i jędrna, to musi być odpowiednio nawilżona. Ważne jest w tym wypadku regularne jej nawilżanie. Serum czy kremy nawilżające powinniśmy stosować codziennie po wieczornym oczyszczeniu cery, a nie tylko od święta.

Zdjęcie Błędy, jakie popełniamy podczas codziennej pielęgnacji. Co szkodzi naszej skórze? #1

Ochrona przed słońcem

Latem zazwyczaj chętnie się opalamy, ponieważ opalenizna pięknie współgra z letnimi sukienkami czy koszulkami. Niestety nadmiar słońca szkodzi naszej cerze, dlatego powinno się ją chronić odpowiednimi kremami z filtrami SPF. Zbyt długie przebywanie na słońcu powoduje, że szybciej dochodzi do przebarwień oraz starzenia się skóry.

Zdjęcie Błędy, jakie popełniamy podczas codziennej pielęgnacji. Co szkodzi naszej skórze? #2

Za dużo kosmetyków

Młoda skóra nie potrzebuje całej kosmetyczki kosmetyków, wystarczy kilka o odpowiednim działaniu, aby nasza cera wyglądał zdrowo i promiennie. Należy również używać kosmetyków, które się wzajemnie nie wykluczają. Przy młodej skórze zasada mniej znaczy więcej, jest jak najbardziej prawdziwa.

Niebieskie światło

Dzisiejsza młodzież nie wyobraża sobie życie bez telefonu komórkowego. Mamy go stale przy sobie, przeglądamy portale społecznościowe czy oglądamy seriale lub filmy. Często robimy to również przed spaniem, gdzie ekran telefonu to jedyne źródło światła w pomieszczeniu. Niebieskie światło ma niestety negatywny wpływ na naszą cerę, która traci przez to jędrność i staje się matowa.

Zdjęcie Błędy, jakie popełniamy podczas codziennej pielęgnacji. Co szkodzi naszej skórze? #3

Zbyt częsty peeling

W młodym wieku popełniamy ten błąd, że zbyt często serwujemy naszej skórze peeling. Jest to bardzo mocne oczyszczanie skóry, które powinno być robione najwyżej raz w tygodniu. Zbyt częsty peeling może doprowadzić do trwałych zmian skórnych.

Niezdrowa dieta

W młodości zazwyczaj nie mamy czasu lub ochoty gotować sobie zdrowych posiłków. Sięgamy wtedy po mocno przetworzone produkty, z których możemy szybko stworzyć posiłek. Niestety zazwyczaj mają one w swoim składzie spore ilości soli, cukru, konserwantów oraz barwników, które często doprowadzają do nadwagi oraz problemów z cerą.

Zdjęcie Błędy, jakie popełniamy podczas codziennej pielęgnacji. Co szkodzi naszej skórze? #4

Wyciskanie niedoskonałości

W młodości popełniamy ten błąd, że od razu wyciskamy pojawiające się pryszcze czy niedoskonałości. Takie postępowanie jednak nie jest bezpieczne dla naszej skóry. Mocno ingerujemy wtedy w naskórek i głębsze jego warstwy co może doprowadzić do pojawienia się blizn czy brzydkich przebarwień, które ciężko później usunąć.
Zdjęcie Błędy, jakie popełniamy podczas codziennej pielęgnacji. Co szkodzi naszej skórze? #5

Używki

W młodym wieku poznajemy świat, również poprzez kontakt z różnego rodzaju używkami tj. narkotyki, papierosy czy alkohol. Jednorazowe ich spróbowanie nie zniszczy naszej cery, jednak długoletni nałóg znacząco się na niej odbije i może doprowadzić do poważnych chorób i schorzeń.

Zdjęcie Błędy, jakie popełniamy podczas codziennej pielęgnacji. Co szkodzi naszej skórze? #6


Katarzyna

true

Polecane