Szukasz dobrego materaca? Mamy dla Ciebie 5 wskazówek!

Szukasz dobrego materaca? Mamy dla Ciebie 5 wskazówek!

Nie wiesz, jaki materac wybrać, by Twój sen był naprawdę komfortowy, a poranki pozbawione bóli w plecach? Dobierz produkt idealny dla siebie, kierując się naszymi zasadami umieszczonymi w tym wpisie. Sprawdź, na jakie parametry warto zwrócić uwagę w konkretnych przypadkach i ciesz się z każdej, dobrze przespanej nocki.

Kiedy w głowie szumi, a w plecach łupie za każdym razem, gdy wstajesz z łóżka to jedno jest pewne: czas na nowy, komfortowy, wygodny i dopasowany dla Ciebie materac. No właśnie, tylko jaki produkt wybrać, aby polepszyć swoje warunki do snu? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które stoją przed zakupem nowego produktu. Spróbujemy przekazać Ci w pigułce najważniejszą wiedzę tak, żebym z tej skondensowanej porady mógł wynieść, jak najwięcej dla siebie!

Wskazówka 1 – dopasuj twardość materaca

Żaden z materacy nie będzie wygodny, jeśli nie zostanie dopasowany do wagi osoby, która go wybiera. To dlatego, warto poznać tę prostą zasadę o twardościach materacy. Produkty tego typu grupuje się na: materac miękki H1, dedykowany osobom, które śpią na plecach i które ważą około 60 kg; materac średnio twardy H2, dla osób śpiących na plecach, ale ważących w przedziale 60-80 kg; materac twardy H3, dla osób o wadze powyżej 80 kg i dość niskiej budowy ciała, a także wypoczywających na boku; materac bardzo twardy H4 dla osób powyżej 100 kg.

Trzymanie się zasady doboru właściwej twardości materaca uchroni Cię przed niebezpiecznym naciskiem na ciało. Pamiętaj, że dobry materac ugina się na maksymalnie 3 cm w dowolnym miejscu ułożenia ciała.

Jeśli nie wiesz, jaka twardość jest idealna dla Ciebie, sprawdź ofertę produktów Hilding. Spośród dostępnych tam opcji znajdziesz materace wielofunkcyjne, dla każdej osoby i bez znaczenia, ile waży lub mierzy.

Zdjęcie Szukasz dobrego materaca? Mamy dla Ciebie 5 wskazówek! #1

Wskazówka 2 – wybierz rodzaj materaca odpowiedni dla siebie

Co to oznacza? W ofercie materacy możemy odnaleźć produkty wykonane z pianek poliuretanowych lub wysokoelastycznych, a także materace sprężynowe, czy lateksowe. W materacu sprężynowym, każda sprężyna znajduje się w osobnej kieszonce, co w praktyce pozwala na komfortowy sen dla pary. Sprężyny uginają się bowiem pojedynczo pod wpływem nacisku nie dając negatywnego poczucia ruchu po drugiej stronie materaca.

Materace lateksowe i piankowe są bardzo wytrzymałe i elastyczne. Ich materiał wykonania może przysłużyć się do spania w warunkach higienicznych i bezpiecznych dla zdrowia. Oba materiały wykazują bowiem właściwości antygrzybiczne oraz antyalergiczne. To, jaki materac wybierzesz zależy od Ciebie. Szukasz więcej informacji o rodzajach materacy? Zajrzyj tutaj: materac-rehabilitacyjny.pl

Na pewno warto przyjrzeć się ofercie materacy specjalistycznych Hilding Anders jako innowacyjnego producenta łóżek i materacy, lidera tej branży, ale też produktom Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowym rozwiązaniom zastosowanym w marce prywatnej Sleepmed.

Wskazówka 3 – postaw na odpowiednią wielkość

Wygodne spanie to komfort posiadania tyle miejsca, ile potrzeba do przyjęcia odpowiedniej pozycji. To dlatego w ofercie rynkowej można odnaleźć tak sporo różnorodnych wariantów.

Wśród dostępnych materacy znajdziesz modele dedykowane parze, rozpoczynające się od wielkości 140 x 200 cm i materace pojedyncze. Dziecięce wymiary materaca to najczęściej 60 x 120 cm i większe. Standardowy wymiar materaca pojedynczego dla dorosłej osoby to 90 x 200.

wskazowka-1-–-dopasuj-twardosc-materaca.jpg

Wskazówka 4 – sprawdź dodatkowe funkcje materaca lub możliwości

Jeśli już kupujesz sprawdzony i dobrej jakości produkt to warto upewnić się, że posiada dodatkowe funkcje np. w postaci zdejmowanego pokrowca, który można uprać lub materaca nawierzchniowego, który sprawdzi się w sypialni pary. Taki materac nawierzchniowy możesz w razie konieczności założyć lub zdjąć z łóżka.

Wskazówka 5 – zainwestuj w produkt z certyfikatami

Choć na rynku można kupić materace tańsze, które najczęściej dostępne są wraz z łóżkiem to my odradzamy korzystać z takich rozwiązań. Materac dedykowany zawsze będzie wygodniejszy, a przede wszystkim również bezpieczny dla Twojego kręgosłupa. Wybieraj produkty sprawdzone i certyfikowane. A po więcej informacji sięgaj do specjalistów np. na https://www.zdrowykregoslup.pl/

Agnieszka

Polecane