Dlaczego brunetki są wyjątkowe? Potwierdzone badaniami fakty!

Patrycja
Newsy
14.11.2020 21:10
Dlaczego brunetki są wyjątkowe? Potwierdzone badaniami fakty!

Stereotyp dotyczący blondynek i brunetek jest stary jak świat. Blondynki uchodzą za atrakcyjniejsze, jednak bardziej nieporadne, za to brunetki za stałe w uczuciach i samowystarczalne. Włosy zawsze możemy przefarbować, jednak prawda jest taka, że genów nie oszukamy, a naukowcy potwierdzają, że kolor włosów ma znaczenie. Czy w stereotypach kryje się cień prawdy?

Zdjęcie Dlaczego brunetki są wyjątkowe? Potwierdzone badaniami fakty! #1

Mity dotyczące brunetek stały się faktami lub zostały obalone. Wszystko za sprawą badań naukowych, które udowodniły, że to, z jakim kolorem włosów przychodzimy na świat, ma istotny wpływ na nasze życie.

Przodkowie

Ciemne włosy dziedziczymy po naszych przodkach. Im więcej brunetek i brunetów było w naszej rodzinie, tym większa szansa, że przekażą nam eumelaninę, czyli ciemny pigment odpowiadający za kolor włosów.

Łysienie

Brunetki z naukowego punktu widzenia są bardziej narażone na utratę swoich włosów. Ciemny pigment, któremu zawdzięczają kolor włosów, sprawia, że są one słabsze.

Zdjęcie Dlaczego brunetki są wyjątkowe? Potwierdzone badaniami fakty! #2

Skłonności

Brunetki mają słabość do używek. Badania wykazały, że brunetki częściej sięgają po uzależniające substancje i ciężej im zerwać z nałogiem.

Wierność

Badania wykazały, że blondynki częściej zdradzają. Brunetki są natomiast stałe w uczuciach i bardziej zaangażowane w związki. Mężczyźni podobnie postrzegają kobiety o różnym kolorze włosów w tej kwestii.

Zdjęcie Dlaczego brunetki są wyjątkowe? Potwierdzone badaniami fakty! #3

Wyniki badań socjologów z Wielkiej Brytanii, także nie pozostawiają złudzeń, kolor włosów ma znaczenie. Wynika z nich, że mężczyźni wolą umawiać się z blondynkami, jednak na ślub z blondynką zdecydowałoby się tylko 16 %, podczas, gdy ponad 50% poślubiłoby brunetkę. Dlaczego tak się dzieje?

Inteligentne

Podświadomie nadal uważamy, że kobiety o ciemnych włosach są bardziej inteligentne. Oczywiście to mit, jednak badania potwierdzają, że to brunetki są uznawane za mądrzejsze.

Samowystarczalne

W oczach mężczyzn blondynki postrzegane są, jako małe dziewczynki, którymi trzeba się opiekować. Natomiast brunetki uważa się za kobiety silne, samodzielne i samowystarczalne. Panowie w badaniach potwierdzają, że woleliby mieć u swego boku osobę zaradną niż nieporadną.

Zdjęcie Dlaczego brunetki są wyjątkowe? Potwierdzone badaniami fakty! #4

Ciche

Socjologowie przeprowadzili badania, które jasno wskazują, że brunetki są uznawane przez mężczyzn za mniej temperamentne i skłonne do awantur. Chociaż ten mit łatwo obalić, przyglądając się, chociażby Włoszkom, to tak postrzegają nas Panowie.

Rodzinne

Brunetki częściej kojarzą się mężczyznom, z matkami i paniami domu. Panie o ciemnych włosach wydają się panom bardziej pasować do roli żony, matki i gospodyni.

Zdjęcie Dlaczego brunetki są wyjątkowe? Potwierdzone badaniami fakty! #5

Pociągające

Ciemnowłose kobiety są postrzegane przez mężczyzn, jako bardziej atrakcyjne. Fakt ten nie przeważa jednak, bo wolą randkować z blondynkami, które wydają się im bardziej przystępne.

Dojrzałe

Brunetki są postrzegane, jako bardziej dojrzałe emocjonalnie. Panowie chętniej randkują z blondynkami, jednak na żonę wybierają brunetki. Według badań mężczyźni uważają, że kobiety z ciemnymi włosami wyglądają dojrzalej, a jeśli chodzi o stały związek, jest to dla nich istotny argument.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną