Nałóż galaretkę na włosy i czekaj na efekt! Ten sposób to hit Internetu!

Nałóż galaretkę na włosy i czekaj na efekt! Ten sposób to hit Internetu!

Coraz więcej kobiet stawia na naturalne pielęgnowanie włosów. W odstawkę idą kosmetyki takie jak maski, odżywki czy maseczki. Stawiamy na naturalne składniki, które nie mają w sobie tylko chemicznych składników. Ostatnio hitem Internetu stało się laminowanie włosów galaretką. Nazwa się to galaretowaniem włosów, a jakie pozytywne skutki niesie to naszym włosom, dowiecie się z poniższego artykułu!

Zdjęcie Nałóż galaretkę na włosy i czekaj na efekt! Ten sposób to hit Internetu! #1


Przygotowanie galaretki

Przygotowanie galaretki do laminowania włosów wcale nie różni się od normalnej procedury przy tworzeniu tego deseru do zjedzenia. Wystarczy, że dwie łyżki galaretki zalejemy 3-4 łyżkami wrzącej wody i dokładnie wszystko mieszamy. Jeśli chcemy, to możemy również przygotować galaretkę na deser i jej część odlać do laminacji włosów. Najlepiej jest, aby miała ona postać żelu, który łatwiej będzie nanieść na włosy. Jeśli jednak o niej zapomnimy i stężeje trochę bardziej, to wystarczy dolać do niej odrobinę wrzątku i dokładnie wszystko ponownie rozmieszać, aż uzyskamy mniej zwartą konsystencję.

Zdjęcie Nałóż galaretkę na włosy i czekaj na efekt! Ten sposób to hit Internetu! #2

Sposób laminowania

Przed przystąpieniem do laminowania włosów musimy je dokładnie umyć i zmyć z nich wszelkie zanieczyszczenia czy resztki kosmetyków. Włosy za pomocą galaretki można laminować na kilka sposobów. Oto najlepsze z nich:

Sposób 1:

Lekko gęstniejącą galaretkę możemy wymieszać z łyżką maski do włosów i odrobiną oleju do włosów. Gdy całość dokładnie wymieszamy, wtedy nakładamy taką mieszkankę na włosy. Następnie przykrywamy je folią lub foliowym czepkiem oraz ręcznikiem. Taki turban pozostawiamy na głowie przez 15 minut, a następnie dokładnie spłukujemy włosy letnią wodą.


Sposób 2:

Laminowanie włosów możemy też wykonać poprzez wcieranie we włosy galaretki, która zaczęła już powoli gęstnieć. Po wtarciu galaretki nakładamy na włosy odrobinę olejku do włosów i na koniec nakładamy jeszcze emolientową maskę do włosów. Nakładamy foliowy czepek, ręcznik i dopiero po 20 minutach spłukujemy dokładnie włosy z kosmetyków.


Pozytywne właściwości

Pozytywny wpływ galaretki na włosy zawdzięczamy cukrom oraz żelatynie, która jest w niej zawarta. Cukry, które są humektantem, mają działanie nawilżające, oraz nabłyszczające dla naszych włosów. Żelatyna natomiast jest białkiem wielocząsteczkowym, które wnika w ubytki i wygładza strukturę włosa. Warto do laminowania włosów galaretką użyć też emolientów, które zmiękczą włosy i pokryją je filmem, dzięki czemu będą gładkie w dotyku.

Zdjęcie Nałóż galaretkę na włosy i czekaj na efekt! Ten sposób to hit Internetu! #3

Częstotliwość zabiegu

Laminowanie włosów nie powinno być zbyt częste, ponieważ można wtedy przeproteinować włosy. Sprawi to, że będą one obciążone, przesuszone i będą się źle układać. Laminowanie galaretką powinno się wykonywać co 5 mycie lub nawet rzadziej. Można też wykonać ten zabieg dopiero wtedy, gdy zauważymy, że włosom brakuje blasku i gładkości oraz gdy wymagają wzmocnienia. Laminowanie włosów galaretką nie zmienia ich koloru, jednak osoby bojące się takiego efekt mogą wykorzystać do tego zabiegu galaretkę winogronową, która jest przezroczysta.

Na YouTube znajdziecie wiele filmów instruktażowych, ponieżej przedstawiamy jeden z nich:

Katarzyna

Polecane