Uroda

Poznaj sposoby na zahamowanie wypadania włosów

Patrycja

Nov. 22, 2020, 7:05 p.m.

Poznaj sposoby na zahamowanie wypadania włosów

O nadmiernym wypadaniu włosów mówimy, gdy liczba włosów, które tracimy każdego dnia, jest większa niż 100– 150. Dowiedz się, dlaczego nasza fryzura jest osłabiona i przerzedzona. Poznaj najlepsze sposoby na zahamowanie wypadania włosów.

Zdjęcie Poznaj sposoby na zahamowanie wypadania włosów #1

Dlaczego włosy wypadają?

Istnieje wiele powodów wypadania włosów. Mogą przyczyniać się do tego różne dolegliwości i choroby (anemia, nowotwory, łysienie plackowate), nadmierny stres, nieodpowiedni tryb życia, zła dieta, niedobór witamin i minerałów, używki: picie alkoholu i palenie papierosów.

Inne przyczyny wypadania włosów

Na nadmierne wypadanie włosów może mieć wpływ pora roku. W okresie jesienno-zimowym, ze względu na warunki atmosferyczne: silny wiatr, częste deszcze i zimno, nasze włosy mogą być osłabione, przesuszone i łamliwe. Źle działa na nie też przebywanie w przegrzanych i suchych pomieszczeniach.

Zdjęcie Poznaj sposoby na zahamowanie wypadania włosów #2

Zła pielęgnacja a wypadanie włosów

Także niewłaściwa pielęgnacja włosów przyczynia się do ich wypadania. Rzadkie mycie włosów, mycie ich w za gorącej wodzie, stosowanie szamponów, odżywek i masek o złym składzie (zawierających silikony i parabeny), za częste suszenie gorącym powietrzem, nadmierne stosowanie lokówki i prostownicy.

Sposoby na zahamowanie wypadania włosów

Właściwa pielęgnacja

Odpowiednia pielęgnacja włosów każdego dnia to sposób na to, by były gęste, mocne i piękne. Myj włosy w letniej wodzie, szampon nakładaj dwukrotnie. Najpierw mycie wstępne: lekko spień i spłucz szampon. Nałóż go drugi raz i dokładnie umyj włosy, masując skórę głowy. Po każdym myciu stosuj odżywki, 2- 3 razy w tygodniu maski na włosy. Staraj się nie suszyć włosów suszarką, pozwól im samoistnie wyschnąć.

Zdjęcie Poznaj sposoby na zahamowanie wypadania włosów #3

Odpowiednia dieta

Odpowiednia dieta to sposób na to, by zapobiec nadmiernemu wypadaniu włosów. Unikaj produktów wysokoprzetworzonych, pełnych konserwantów i ulepszaczy smaku. Twoja codzienna dieta powinna być bogata w produkty zawierające witaminy z grupy B, witaminy A, E, H, D, C oraz składniki mineralne: cynk, żelazo, miedź, magnez, krzem, jod i selen.

Preparaty przeciwko wypadaniu włosów

Stosowanie szamponów i odżywek przeciwko wypadaniu włosów pomoże zahamować ten problem. W preparatach zawarte są odpowiednie witaminy i składniki odżywcze, które hamują wypadanie i sprawiają, że włosy stają się zdrowsze, gęstsze i mocniejsze.

Zdjęcie Poznaj sposoby na zahamowanie wypadania włosów #4

Kuracja drożdżami

Drożdże są bogate w witaminy z grupy B, E, D i H oraz składniki mineralne: cynk, chrom, selen, miedź. Picie mieszanki drożdżowej pozwoli odżywić włosy od środka, sprawi że będą rosnąć szybciej i zapobiegnie ich wypadaniu. Aby przygotować mieszankę, 1/3 kostki drożdży rozpuść w połowie szklanki ciepłej wody i wymieszaj. Mieszankę drożdżową pij codziennie przez 3 miesiące, a na pewno zauważysz efekty.

Domowe wcierki

Domowe wcierki z czosnku czy czarnej rzodkwi, działają przeciwko wypadaniu włosów. Czosnek zawiera organiczne związki siarki, które stymulują porost włosów. Aby przygotować wcierkę, rozgnieć kilka ząbków czosnku, wetrzyj w skórę głowy i odczekaj 20-30 minut. Zabieg powtarzaj raz w tygodniu. Czarna rzodkiew regeneruje cebulki, hamuje wydzielanie łoju, przeciwdziała przetłuszczaniu i wypadaniu włosów. Korzeń czarnej rzodkwi zetrzyj na tarce o drobnych oczkach. Uzyskaną substancję wetrzyj w wilgotne włosy i skórę głowy, pozostaw na 30 minut.