Zdrowie

Produkty fit, które tylko na pozór są zdrowe. Uważaj na nie!

Patrycja

Nov. 6, 2020, 3:01 p.m.

Produkty fit, które tylko na pozór są zdrowe. Uważaj na nie!

Która z nas nie marzy o pięknej i zgrabnej sylwetce, pozbawionej zbędnych kilogramów? W tym celu ćwiczymy, stosujemy odpowiednie diety i sięgamy po zdrowe, naturalne produkty. Jednak jak się okazuje, niektóre produkty fit, tylko na pozór są zdrowe. Musisz na nie uważać!

Produkty fit, które na pozór są zdrowe

Choć na etykietach tych produktów widnieją hasła: „fit”, „zdrowe”, „naturalne składniki”, to nie zawsze jest tak w rzeczywistości. Niektóre produkty tylko na pozór są zdrowe, a w ich składzie znajdują się konserwanty, barwniki, ulepszacze smaku. Są pełne cukru, soli i sztucznych dodatków. Poznaj produkty fit, na które musisz uważać!

Zdjęcie Produkty fit, które tylko na pozór są zdrowe. Uważaj na nie! #1

„Zdrowe” produkty, na które musisz uważać:

Płatki śniadaniowe

Większość płatków śniadaniowych, nawet Muesli typu fit, wcale nie są dobrym wyborem. Zawierają mnóstwo cukru, oleju palmowego i konserwantów. Nie zaczynaj dnia od płatków na śniadanie. Lepszym wyborem będzie owsianka z mlekiem lub jogurtem naturalnym, owocami, orzechami lub nasionami. Zapewni uczucie sytości na długi czas i nie spowoduje gwałtownych wahań poziomu glukozy we krwi.

Zdjęcie Produkty fit, które tylko na pozór są zdrowe. Uważaj na nie! #2

Jogurt owocowy

Choć etykieta takiego jogurtu informuje nas o dużych kawałkach świeżych owoców, witaminach i minerałach, nie jest to prawda. Owocowe jogurty są pełne cukru, sztucznych barwników, zazwyczaj zawierają zaledwie kilka procent owoców w składzie, nie są też dobrym źródłem białka i wapnia. Jeśli lubisz jogurty, sięgaj po te naturalne, kefiry lub maślanki. Dzięki dużej zawartości bakterii probiotycznych, pozytywnie wpłyną na pracę układu pokarmowego, przyspieszą metabolizm i wzmocnią Twoją odporność.

Zdjęcie Produkty fit, które tylko na pozór są zdrowe. Uważaj na nie! #3

Suszone owoce

Wydawałoby się że suszone owoce to zdrowa przekąską, którą możemy z czystym sumieniem jeść na diecie. Niestety zazwyczaj suszone owoce są sztucznie dosładzane, a wręcz zatapiane w syropie glukozowo-fruktozowym i pryskane środkami przeciwko pleśni i grzybom.

Zdjęcie Produkty fit, które tylko na pozór są zdrowe. Uważaj na nie! #4

Woda smakowa

Nawadnianie organizmu jest bardzo ważne. Każdego dnia powinniśmy wypijać od 1,5 do 2 litrów płynów dziennie. Jednak musimy uważać na to, po jaką wodę sięgamy. Najlepszym wyborem są wody mineralne lub źródlane, do których możesz dodać do smaku plasterki cytryny, limonki lub kilka listków melisy i mięty. Smakowe wody dostępne w sklepach, to zwykłe słodzone, niezdrowe napoje, których powinniśmy unikać.

Zdjęcie Produkty fit, które tylko na pozór są zdrowe. Uważaj na nie! #5

Razowy chleb

Przed zakupem chleba, zawsze czytaj jego skład. Nie każde pieczywo, które wygląda na zdrowe, jest takie w rzeczywistości. Choć razowy chleb wydaje się zdrowym wyborem, to producent do jego wypieku może użyć zwykłej pszennej mąki z dodatkiem karmelu, jako spożywczego barwnika.

Zdjęcie Produkty fit, które tylko na pozór są zdrowe. Uważaj na nie! #6