Jak wesprzeć Ogólnopolski Strajk Kobiet nie wychodząc z domu? Sprawdź!

Jak wesprzeć Ogólnopolski Strajk Kobiet nie wychodząc z domu? Sprawdź!

Od kilkunastu dni kobiety i ich partnerzy protestują na ulicach w związku z zaostrzeniem ustawy dotyczącej przerywania ciąży, która została podpisana przez Trybunał Konstytucyjny w dniu 22 października. Od tamtego czasu protesty i strajki odbywają się praktycznie w każdym większym mieście.

Zdjęcie Jak wesprzeć Ogólnopolski Strajk Kobiet nie wychodząc z domu? Sprawdź! #1

Niestety czas ten zbiegł się z drugą falą zachorowań na koronawirusa, co tym bardziej skomplikowało sprawę. Jeśli obawiamy się o swoje bezpieczeństwo w tak trudnym czasie, a jednak chcemy wesprzeć Ogólnopolski Strajk Kobiet, to możemy zrobić to w inny sposób niż uczestnictwo w proteście. Sprawdź, co można w takim razie zrobić, aby pokazać swoje wsparcie!

Sprzeciw i niezadowolenie

Państwo ograniczyło nam wolność wyboru i decydowania o swoim życiu. To spowodowało, że ludzie wyszli na ulice, aby pokazać swój sprzeciw i niezadowolenie z decyzji, jaką za kobiety podjął rząd. Nie każdy jednak chce lub może uczestniczyć w strajku, dlatego istnieją inne sposoby na wsparcie kobiet w tym trudnym czasie. Jak więc można w inny sposób pokazać swoje wsparcie? Poznajcie kilka sposobów!


Strajk zdalny

Jedną z form strajkowania i pokazania swojego niezadowolenia było niepójście dniu 28 października do pracy. Kobiety nie poszły w ten dzień do pracy zarówno tej stacjonarnej, jak i zdalnej. Wiele kobiet robiąc sobie w ten dzień wolne, pokazało, że ograniczenie ich wolności nie przejdzie bez echa. Bardzo możliwe, że akcja „NIE IDZIEMY DO ROBOTY” będzie kontynuowana jeszcze w następne dni, dlatego będzie można się do nich przyłączyć i tak pokazać swoje wsparcie.

Zdjęcie Jak wesprzeć Ogólnopolski Strajk Kobiet nie wychodząc z domu? Sprawdź! #2


Blokada zdalna

Wsparcie dla protestujących kobiet można wyrazić również poprzez wzięcie udziału w akcji „blokada zdalna”. Chodzi w niej o to, aby wysyłać anonimowe maili do posłanek, posłów, sędziów TK oraz wnioskodawców. Dzięki temu zobaczą oni, jak wiele osób nie zgadza się z podjętą decyzją i będzie to wielkość mierzalna dzięki ilości otrzymanych e-mailów. Taki sposób bojkotowania podjętej decyzji więcej o akcji przeczytasz w wydarzeniu na Facebooku. Link do wydarzenia znajdziesz tutaj.


Symbol Strajku Kobiet

Swoje wsparcie można pokazać również poprzez umieszczenie symbolu znaku protestu w widocznym miejscu. Czerwony piorun, bo to o nim mowa, może znajdować się np. na maseczce ochronnej, kurtce czy torebce. Jest to znak, który mówi, że nie zgadzamy się z decyzją TK. A wiadomo, że im więcej osób przyłączy się do strajku tym lepiej!

Zdjęcie Jak wesprzeć Ogólnopolski Strajk Kobiet nie wychodząc z domu? Sprawdź! #3

Wesprzyj konto fundacji

Swoje niezadowolenie z podjętej decyzji można wyrazić poprzez przekazanie datku na organizacje, które wspierają Ogólnopolski Strajk Kobiet. Są to m.in.: Strajk Kobiet, Aborcja Bez Granic, Women Help Women, Centrum Praw Kobiet czy Amnesty International. Każda wpłata jest pomocna i budująca dla organizatorów. Taki sposób walki tez jest potrzebny, ponieważ dzięki temu pomagamy innym ludziom w realizacji tez i naszych celów.


Promocja w social mediach

Internet jest teraz jednym ze sposobów promowania wydarzeń i organizacji ich. Jeśli nie możesz uczestniczyć osobiście w strajku, to np. na Facebooku możesz udostępniać, komentować i przesyłać dalej ważne informacje. Dzięki temu więcej osób będzie wiedziało o zbliżającym się strajku i weźmie w nim udział. Aktywna postawa w Internecie jest tak samo ważna, jak uczestnictwo w proteście.

Katarzyna

true

Polecane