Lifestyle

Na co zwracają uwagę mężczyźni wybierając kandydatkę na żonę?

Patrycja

Nov. 2, 2020, 2:58 p.m.

Na co zwracają uwagę mężczyźni wybierając kandydatkę na żonę?

Dobierając się w pary, ludzie kierują się różnymi względami. Wygląd, cechy charakteru, osobowość, poczucie humoru, wspólne zainteresowania i pasje, to elementy, które łączą potencjalnych partnerów. Dowiedz się, na co najbardziej zwracają uwagę mężczyźni, wybierając kandydatkę na żonę.

Zdjęcie Na co zwracają uwagę mężczyźni wybierając kandydatkę na żonę? #1

Na co zwracają uwagę mężczyźni w wyborze kandydatki na żonę?

Czy wygląd ma znaczenie?

The New York Times opisuje wyniki naukowców z Uniwersytetu w Teksasie, na temat tego, czym kierują się mężczyźni w poszukiwaniu kandydatki na żonę. Jak się okazuje, wygląd potencjalnej małżonki ma dla nich niebagatelne znaczenie. Symetryczna twarz, pozbawiona zmarszczek, duże oczy, pełne usta, szeroki uśmiech i wysokie kości policzkowe, to według ankietowanych bardzo ważne cechy wyglądu.

Zdjęcie Na co zwracają uwagę mężczyźni wybierając kandydatkę na żonę? #2

Twarz czy ciało?

Jak się okazuje sylwetka i proporcje ciała nie mają aż takiego znaczenia, jak wygląd twarzy. Naukowcy z USA wyjaśniają, że sylwetka zdradza płodność partnerki, natomiast twarz ukazuje jej charakter i emocje. Mężczyźni szukając długoterminowych relacji, interesują się przede wszystkim intymnością i bliskością z kobietą, nie tylko przedłużeniem gatunku. Zatem wygląd twarzy ma dla nich o wiele ważniejsze znaczenie w wyborze kandydatki na żonę.

Uczucia

Choć mężczyźni nie przyznają tego głośno, to zwracają dużą uwagę na oznaki uczuć ze strony partnerki. Czułe słowa, gesty, dotyk fizyczny to dla nich ważne oznaki bliskości i intymności w związku. Świadczą o zainteresowaniu, romantycznych uczuciach i zaangażowaniu partnerki.

Zdjęcie Na co zwracają uwagę mężczyźni wybierając kandydatkę na żonę? #3

Wierność

Wierność i uczciwość to cechy niezwykle ważne w budowaniu długoterminowej relacji. Poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji to podstawa udanego związku. Wybierając kandydatkę na żonę, mężczyzna chce być pewny, że w przyszłości będzie wobec niego lojalna, wierna i będzie stała za nim murem.

Wspólne zainteresowania i poglądy

Podobny światopogląd, wyznawanie tożsamych wartości i zasad, wspólne pasje i zainteresowania, zbliżają do siebie partnerów. Religia, polityka, kwestie założenia rodziny, posiadania dzieci, a nawet zwierząt to bardzo ważne tematy. W wyborze kandydatki na żonę, mężczyźni zwracają uwagę na to, by jej poglądy i zainteresowania były zbliżone.

Zdjęcie Na co zwracają uwagę mężczyźni wybierając kandydatkę na żonę? #4

Spontaniczność

Związek, w którym partnerzy często się zaskakują, nigdy nie stanie się monotonny i nudny. Spontaniczne wycieczki, romantyczne randki, a nawet drobne niespodzianki sprawią, że Wasz związek będzie szczęśliwy i udany. Mężczyźni cenią oryginalne pomysły i kreatywność, także takich cech poszukują u przyszłej żony.

Zdjęcie Na co zwracają uwagę mężczyźni wybierając kandydatkę na żonę? #5