Te rośliny działają napotnie! Sięgnij po nie podczas gorączki!

Patrycja

Zdrowie

Oct. 26, 2020, 6:11 p.m.

Te rośliny działają napotnie! Sięgnij po nie podczas gorączki!

Sezon jesienno- zimowy to okres, kiedy często chorujemy na infekcje dróg oddechowych i grypę. W czasie choroby warto stosować rośliny o działaniu napotnym, które zwalczą objawy, złagodzą jej przebieg i zapewnią szybszy powrót do zdrowia. Dowiedz się, jakie zioła pomogą w walce z przeziębieniem.

Zdjęcie Te rośliny działają napotnie! Sięgnij po nie podczas gorączki! #1

Działanie roślin napotnych

Rośliny napotne, dzięki obecności odpowiednich substancji, pobudzają do pracy gruczoły potowe w organizmie. To z kolei pomaga obniżyć wysoką gorączkę i usunąć chorobotwórcze bakterie i wirusy. Najczęściej stosowane rośliny napotne to malina, lipa, czarny bez i imbir. Rośliny o działaniu napotnym, pomogą zwalczyć i złagodzić objawy, skrócą przebieg choroby i pozwolą na szybsze uporanie się z infekcją. Warto je stosować w przebiegu takich chorób, jak przeziębienie, grypa, angina, zapalenie gardła, płuc, COVID-19.

Zdjęcie Te rośliny działają napotnie! Sięgnij po nie podczas gorączki! #2

Lipa

Lipa to lecznicza roślina o wielu cennych właściwościach. Jej kwiatostan wykorzystywany jest do naparów, które warto pić podczas infekcji dróg oddechowych. Zawiera takie substancje, jak flawonoidy, związki ślazowe, olejki eteryczne. Napar z lipy ma działanie przeciwgorączkowe, napotne, łagodzi kaszel, uspokaja i wzmacnia.

Zdjęcie Te rośliny działają napotnie! Sięgnij po nie podczas gorączki! #3

Czarny bez

Czarny bez często wykorzystywany jest w medycynie, ponieważ zawiera wiele cennych substancji o działaniu prozdrowotnym. To bogactwo witaminy C, A, soli mineralnych; żelaza, potasu, wapnia, sodu. Oprócz działania napotnego i zwalczania gorączki, łagodzi kaszel, działa przeciwbólowo. Wzmacnia organizm, który dzięki temu szybciej może uporać się z infekcją. W czasie przeziębienia warto pić napary z kwiatów czarnego bzu lub dodawać do herbaty sok z owoców czarnego bzu.

Zdjęcie Te rośliny działają napotnie! Sięgnij po nie podczas gorączki! #4

Malina

Zarówno owoce, jak i liście malin zawierają mnóstwo witamin (B,C i E) i minerałów, zwłaszcza magnezu, żelaza i wapnia. Doskonale radzą sobie z przeziębieniem i grypą, zwalczają objawy infekcji, zmniejszają wysoką gorączkę. Podczas choroby warto pić napar z owoców malin lub sok malinowy, który wykazuje silne działanie napotne, przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne.

Zdjęcie Te rośliny działają napotnie! Sięgnij po nie podczas gorączki! #5

Herbata z imbirem, cytryną i miodem

W okresie wzmożonych zachorowań na przeziębienie i grypę, warto pić rozgrzewającą herbatę z dodatkiem miodu, cytryny i imbiru. Sprawdzi się w przypadku lekkiej gorączki, bólu gardła i kaszlu. Odpowiednio nawodni organizm i pozwoli szybko wrócić do formy, sprawi że choroba będzie miała łagodniejszy i krótszy przebieg.

Zdjęcie Te rośliny działają napotnie! Sięgnij po nie podczas gorączki! #6