Lifestyle

Związki tej samej płci. Zaskakujące stanowisko Papieża!

Patrycja

Oct. 26, 2020, 5:23 p.m.

Związki tej samej płci. Zaskakujące stanowisko Papieża!

Papież Franciszek poparł cywilne związki par homoseksualnych. W przełomowych słowach przyznał, że "pary homoseksualne zasługują na prawną ochronę dla swoich związków". Poznaj więcej szczegółów tej sprawy.

Zdjęcie Papież popiera związki osób tej samej płci! #1

Przełomowe słowa Papieża w sprawie LGBT

Papież Franciszek znany jest ze swojej tolerancji i nowoczesnego podejścia do religii w obecnym świecie. Przełomowe słowa, dotyczące związków partnerskich, zostały przytoczone przez agencję Reutera i padły w zapowiadanym filmie dokumentalnym "Francesco", który porusza rolę osób homoseksualnych w Kościele.

Rola osób homoseksualnych w Kościele

Papież Franciszek w swojej wypowiedzi przyznał, że „Ludzie homoseksualni mają prawo być w rodzinie. Są dziećmi Boga i mają prawo do rodziny. Nikt nie powinien być wyrzucany czy upokarzany(..)”. Te przełomowe słowa oznaczają, że Papież popiera cywilne związki par jednopłciowych.

Zdjęcie Papież popiera związki osób tej samej płci! #2

W Kościele jest miejsce dla wszystkich

To pierwszy raz, gdy papież tak otwarcie wypowiada się w kwestii homoseksualizmu i praw osób LGBT. Papież Franciszek uważa, że osoby te zasługują na prawna ochronę swoich związków i nie powinni być wykluczeni z Kościoła.

Różne opinie w mediach

Wypowiedź Papieża Franciszka wywołała szereg komentarzy i różnych opinii w mediach. Część osób zdecydowanie popiera jego słowa i uważa, że to krok w dobrą stronę. Zwolennicy związków partnerskich przyjęli te słowa z ogromną nadzieją i entuzjazmem, oczekując na poprawę obecnej sytuacji. Natomiast przedstawiciele Kościoła i teologowie podchodzą do deklaracji papieża sceptycznie i bardzo ostrożnie.

Zdjęcie Papież popiera związki osób tej samej płci! #3

Krytyka przedstawicieli Kościoła

Przedstawiciele Kościoła katolickiego, duchowni i teologowie podeszli sceptycznie do wypowiedzi Papieża. Uważają, że jego słowa są niezgodne z nauczaniem Kościoła i stanowiskiem poprzednich papieży. Zastanawiają się, jakie przesłanki teologiczne stoją za taką deklaracją. Media na całym świecie czekają na oficjalny komentarz Watykanu.

Zdjęcie Papież popiera związki osób tej samej płci! #4

Zwiastun filmu

Jak podaje serwis Onet.pl, Jakub Jałowiczor z "Gościa Niedzielnego" przestrzega, ze słowa te jak na razie znalazły się jedynie w zwiastunie filmu dokumentalnego „Francesco”. Na razie nie wiadomo jaki jest szerszy kontekst wypowiedzi Papieża, dlatego lepiej powstrzymać się wyrażaniem opinii na ten temat. Według niego ta wypowiedź może być wyjęta z szerszego kontekstu.

Zdjęcie Papież popiera związki osób tej samej płci! #5

Nowoczesny papież

Nie zmienia to faktu, że papież Franciszek znany jest z liberalnego i nowoczesnego podejścia do spraw Kościoła. Niejednokrotnie podkreślał, ze wszyscy są dziećmi bożymi i mają prawo należeć do Kościoła.