Dlaczego warto codziennie wietrzyć mieszkanie? Nawet jesienią i zimą

Patrycja
Dom
19.10.2020 13:24
Dlaczego warto codziennie wietrzyć mieszkanie? Nawet jesienią i zimą

Wietrzenie mieszkania jest bardzo ważne. Powinniśmy to robić codziennie, niezależnie od pory roku. Zapewnienie dobrej cyrkulacji powietrza w zamkniętych pomieszczeniach przyniesie nam dużo korzyści. Dowiedz się jakich i sprawdź, dlaczego warto codziennie wietrzyć mieszkanie.

Zdjęcie Dlaczego warto codziennie wietrzyć mieszkanie? Nawet jesienią i zimą #1

Wietrzenie mieszkania

Wietrzenie mieszkania to bardzo ważna czynność, którą powinniśmy wykonywać każdego dnia, niezależnie od pory roku, zarówno latem, jak i zimą. Dlaczego to tak istotne? Regularne wietrzenie zamkniętych pomieszczeń, przynosi wiele korzyści zdrowotnych wszystkim domownikom. Dowiedz się jakich!

Dlaczego warto codziennie wietrzyć mieszkanie?

Codziennie wietrzenie mieszkania, powoduje odpowiedni przepływ powietrza w zamkniętych pomieszczeniach. Pomaga usuwać nieprzyjemne zapachy, zanieczyszczenia, drobnoustroje, bakterie i grzyby. Dzięki temu utrzymamy odpowiednią temperaturę i wilgotność powietrza.

Zdjęcie Dlaczego warto codziennie wietrzyć mieszkanie? Nawet jesienią i zimą #2

Korzyści regularnego wietrzenia

Regularne wietrzenie mieszkań przynosi też inne korzyści. Pomaga usunąć nadmiar wilgoci z powietrza, dzięki temu zmniejszy ryzyko pojawienia się grzybów i pleśni. Likwiduje problem zaparowanych okien i skraplania się pary wodnej na różnych powierzchniach.

Wietrzenie mieszkań a zdrowie

Regularne wietrzenie jest bardzo ważne, zwłaszcza gdy jesteśmy chorzy. Pomoże to oczyścić powietrze po przebytej infekcji i ograniczy ryzyko zachorowania wśród innych domowników. Wietrzenie jest także bardzo ważne dla alergików.

Dzięki wymianie powietrza, usuwane są z niego alergeny, co znacznie ułatwia normalne funkcjonowanie osobom uczulonym. Oprócz tego w wywietrzonym mieszkaniu jesteśmy bardziej dotlenieni, dzięki czemu mamy więcej energii, łatwiej nam się skoncentrować i skupić. Wietrzenie mieszkania przed snem zapewnia dobry i spokojny sen.

Zdjęcie Dlaczego warto codziennie wietrzyć mieszkanie? Nawet jesienią i zimą #3

Jak prawidłowo wietrzyć mieszkanie?

Mieszkanie powinniśmy wietrzyć każdego dnia przez co najmniej 10 minut. Możemy otworzyć na oścież jedno okno lub kilka, wywołując przeciąg. Pozwoli to na całkowitą wymianę powietrza w mieszkaniu, bez utraty ciepła i wychłodzenia.

Wietrzenie mieszkania latem i zimą

Latem warto wietrzyć mieszkanie wczesnym rankiem lub późnym wieczorem. Dzięki temu upał nie dostanie się do domu. Unikajmy otwierania okien w ciągu dnia, gdy temperatury są najwyższe. Lepiej pozostawić uchylone okno na noc, dzięki czemu nieco się ochłodzimy podczas snu.

Wietrzenie mieszkania zimą powinno trwać 5-10 minut każdego dnia. Przed rozpoczęciem wietrzenia warto przykręcić grzejniki i zmniejszyć termostat, aby uniknąć spadku temperatury i wychłodzenia pomieszczeń. Zastosujmy kontrolowany przeciąg, który szybko pomoże wywietrzyć mieszkanie.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną