Dlaczego kobiety zostają kochankami?

Patrycja

Newsy

16.10.2020 12:36

Dlaczego kobiety zostają kochankami?

Wiele kobiet angażuje się w relacje z żonatymi mężczyznami. Czasem są to tylko krótkie romanse, a czasem kończą się stałymi związkami. Dlaczego kobiety zostają kochankami? Z jakiego powodu się na to decydują? Przyczyn może być wiele. Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj najczęstsze z nich.

Zdjęcie Dlaczego kobiety zostają kochankami? #1

Garść statystyk

Program Dzień Dobry TVN przytacza ciekawe statystyki. Z badań wynika, że 52% kobiet pozostających w stałych związkach, przyznaje się przynajmniej do jednego romansu. Z kolei 32% kobiet angażuje się w relacje z osobami, które pozostają w stałych związkach. Najczęściej kobiety romansują w miejscu pracy, ale tylko jeden na dziesięć romansów przeradza się w długoterminowy związek. Dowiedz się, dlaczego kobiety decydują się, aby zostać kochankami.

Dlaczego kobiety zostają kochankami?

Kobiety, które zostały kochankami tłumaczą swoje zachowanie na wiele sposobów. Często nie odczuwają wyrzutów sumienia i nie uważają, że rozbiły czyjś związek i zrobiły coś niewłaściwego. Poznaj najczęstsze powody, dla których kobiety zdecydują się na romans z zajętym mężczyzną.

Zdjęcie Dlaczego kobiety zostają kochankami? #2

Jego związek i tak się rozpadł

Często kobiety, które zostają kochankami uważają, że nie robią nic złego. Nie rozbijają związku żonatego mężczyzny, ponieważ jego małżeństwo i tak się rozpadło, bez ich udziału. To, że żonaty mężczyzna nie może dogadać się z żoną, jest jego problemem. Wychodzą z założenia, że problemy w związku mężczyzny nie dotyczą bezpośrednio ich.

Wygodny układ

Zdarza się, że romans z żonatym mężczyzną to wygodny układ dla wielu kobiet. Nie szukają partnera na długo i nie interesuje ich poważny związek. Niezobowiązujące spotkania, wypełnione namiętnością i pasją, za to bez problemów dnia codziennego i rutyny, to dla nich idealne rozwiązanie i dobry sposób na zabicie nudy.

Zdjęcie Dlaczego kobiety zostają kochankami? #3

Przygoda i dobra zabawa

Romans z żonatym mężczyzną dla niektórych kobiet może być ekscytującą przygodą. Wchodząc w taką relację odczuwają adrenalinę i dreszczyk emocji. Zakazane spotkania, utrzymywanie tajemnicy, ukrywanie się przed innymi, tylko dodaje pikanterii relacji.

Zdjęcie Dlaczego kobiety zostają kochankami? #4

Zakochują się w nieodpowiednim mężczyźnie

Bardzo często zdarza się, że kochanki nie mają złych zamiarów i nie planują robić czyjejś rodziny z premedytacją. Poznają mężczyznę, w którym po prostu się zakochują. Dopiero po fakcie okazuje się, że jest żonaty lub związany z kimś innym. W takiej sytuacji także kochanka staje się ofiarą i przeżywa ciężkie chwile.