Masz ziemistą cerę i wyglądasz na zmęczoną? Poznaj przyczyny takiego stanu rzeczy!

Masz ziemistą cerę i wyglądasz na zmęczoną? Poznaj przyczyny takiego stanu rzeczy!

Jesień już w pełni co widać nie tylko za oknem, ale również i na naszej cerze. Czasami mamy wrażenie, że jest ona szara i ma kolor ziemisty. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka, jednak zmiana przyzwyczajeń czy niektórych aspektów naszego życia może spowodować, że pomimo szarości za oknem nasza cera będzie nadal piękna i promienna. Sprawdź, co należy zrobić, aby znów przywrócić cerze blask i promienny wygląd!

Zdjęcie Masz ziemistą cerę i wyglądasz na zmęczoną? Poznaj przyczyny takiego stanu rzeczy! #1

Brak blasku

Wraz z nastaniem jesieni nasza cera nie ma już takiego dostępu do słońca oraz witaminy D. Może to spowodować, że przestanie być ona promienna i pełna blasku. Zamiast tego mogą się pojawić cienie pod oczami lub nieładne przebarwienia. Brak słońca może doprowadzić też do uczucia zmęczenia, które będzie widoczne na naszej twarzy. Istnieje jednak kilka sposobów, które przywrócą jej naturalny blask i gładką cerę.

Regularne peelingi

Ziemista cera może być spowodowana nagromadzeniem się martwego naskórka na naszej skórze. Cera staje się wtedy nierówna, matowa oraz brakuje jej blasku. Aby temu zapobiec, należy regularnie robić peelingi, które oczyszczą naszą cerę z nadmiaru serum i martwego naskórka. Powinno się je wykonywać około dwa razy w tygodniu. Dzięki temu skóra znów odzyska blask i będzie gładka w dotyku.

Nawilżanie cery

Jesienią cera potrzebuje również odpowiedniego nawilżenia. Warto zastosować wtedy odpowiednie maseczki nawilżające oraz regenerujące. Mają one w swoim składzie również witaminy i minerały, które dodatkowo odżywią naszą cerę. W walce z przebarwieniami pomoże natomiast witamina C, którą można dostarczać w formie kremów czy wraz z dietą.

Nawadnianie organizmu

Aby cera wyglądało zdrowo i promiennie potrzebuje nie tylko odpowiedniego nawilżenia, ale również i nawodnienia. Odpowiedni poziom nawodnienia organizmu przekłada się na wygląd naszej cery. Jeśli będziemy wypijać około 1,5 l płynów dziennie, to nasza cera znów będzie wolna od wyprysków, przebarwień czy przesuszenia. Produkty takie jak alkohol czy kofeina powodują natomiast, że organizm szybciej się odwadnia, więc lepiej unikać ich w codziennej diecie.

Zdjęcie Masz ziemistą cerę i wyglądasz na zmęczoną? Poznaj przyczyny takiego stanu rzeczy! #2

Sen

Cera bez blasku może być też wynikiem zaburzeń w gospodarce snem. Podczas snu nasz organizm odpoczywa. Dzięki temu nasze komórki skóry są pobudzane do wzrostu i regeneracji. Produkują wtedy kolagen oraz elastynę, które się odpowiedzialne za odpowiednie napięcie i jędrność skóry. Brak odpowiedniej ilości snu w dłuższym okresie spowoduje, że nasza cera straci swój blask i będzie miała niezdrowy kolor.

Witaminy i minerały

Cera do zdrowego i promiennego wyglądu potrzebuje również kilku witamin i minerałów. Między innymi chodzi tu o witaminę A, E i C, które wpływają pozytywnie na ukrwienie i wygląd cery. Nasza dieta powinna więc być bogata w składniki odżywcze, których nasza cera potrzebuje. Najlepiej jest włączyć do niej świeże owoce, warzywa a wyłączyć niezdrowe i mocno przetworzone produkty.

Zdjęcie Masz ziemistą cerę i wyglądasz na zmęczoną? Poznaj przyczyny takiego stanu rzeczy! #3
Katarzyna

Polecane