IKEA idzie z duchem czasu i kończy z pewną tradycją!

IKEA idzie z duchem czasu i kończy z pewną tradycją!

Największym sklepem z meblami w dzisiejszych czasach bezsprzecznie jest Ikea. Każdy z nas urządzając dom czy mieszkanie, zajrzał do tej świątyni mebli, dodatków, bibelotów i akcesoriów. W sklepie tym można spędzić dobrych kilka godzin i zgubić się kilka razy w plątaninie alejek i korytarzy. Jest też innym sposób na przeglądnięcie najnowszych aranżacji tego szwedzkiego giganta.

Zdjęcie IKEA idzie z duchem czasu i kończy z pewną tradycją! #1

Katalog z Ikea

Od 70 lat szwedzki producent meblowy co roku wydaje katalogi ze swoimi najnowszymi aranżacjami wnętrz. Tysiące ludzi na całym świecie czekały aż katalog ten będzie dostępny w wersji papierowej. Ich przeglądanie dawało wiele radości i tworzyło w naszych głowach mnóstwo pomysłów na odnowienie wnętrz. Wydawanie katalogu stało się już wręcz tradycją, z którą sklep po 70 latach kończy.

Koniec tradycji 

Firma Ikea ogłosiła, że po 70 latach kończy z drukowaniem swojego tradycyjnego już katalogu. Okazuje się, że wydanie z 2020 roku było ostatnim. Od przyszłego roku gazetka tego szwedzkiego koncernu nie pojawi się już ani w wersji papierowej, ani w wersji cyfrowej. Do zaniechania swojej tradycji przedstawicieli tej marki skłoniła obecna sytuacja epidemiczna oraz zmiana wyborów konsumentów.

Wiele ludzi na całym świecie zbierało katalogi Ikea, ponieważ był to jedyny sposób na poznawanie najnowszych aranżacji wnętrz z tego sklepu. Dopiero od niedawna wraz z postępem technologicznym Ikea zaczęła wydawać katalogi w wersji cyfrowej. W tym roku firma wydala ostatni papierowy katalog. Do czego mogą się więc przydać te stare czasopisma? Sprawdźcie!

Zdjęcie IKEA idzie z duchem czasu i kończy z pewną tradycją! #2

Stoper do drzwi

Katalogi Ikea są dość pokaźne, ponieważ mają wiele stron z aranżacjami wnętrz. Skoro jednak już nie będą nam potrzebne, to możemy je wykorzystać jako stopery do drzwi. Mają one idealny rozmiar i ciężar, co sprawi, że drzwi nie będą się zamykać.

Papier prezentowy

Katalog Ikea możemy też wykorzystać jako papier prezentowy. Jest on kolorowy, więc na pewno stworzy barwną kompozycję na prezencie. Dodatkowo świetnie sprawdzi się również jak substytut folii bąbelkowej. Możemy go użyć też jako zabezpieczenie prezentów podczas wysyłki pocztą.

"Czasoumilacz"

Jako że katalog jest kolory i na swoich stronach ma wiele aranżacji wystroju wnętrz, dlatego jest idealny do przeglądania dla małych dzieci. Na pewno dzięki temu dzieci będą miały zajęcie na dłuższy czas. Można też wykorzystać go jako materiał do zrobienia samolotów czy ozdób świątecznych.

Podstawa pod laptopa

Katalog Ikea z biegiem czasu stawał się coraz grubszy. Nada się on więc idealnie jak podstawka pod laptopa czy podkładka pod kartkę papieru, gdy chcemy coś na niej zapisać. Jest twardy i gruby, więc wygodnie będzie po nim pisać. 

true

Polecane