Nawyki, które postarzają naszą cerę i skórę!

Katarzyna
Uroda
19.08.2020 10:05
Nawyki, które postarzają naszą cerę i skórę!

Piękna, promienna i czysta cera to atutu zadbanej kobiety. Lepiej jest zadbać o cerę niż kupować kosmetyki i tuszować nimi niedoskonałości. Jednak sekret idealnej cery tkwi w rezygnacji z kilku nawyków, które często robimy przed sen nawet nieświadomie. Warto z nich zrezygnować, a wtedy nasza cera będzie zdrowsza i będzie zachwycać innych młodym wyglądem.


Zdjęcie Nawyki, które postarzają naszą cerę i skórę! #1

Jednorazowe mycie twarzy

Zazwyczaj myjemy twarz tylko raz, aby pozbyć się z twarzy resztek makijażu i zanieczyszczeń. Koreańska metoda zakłada jednak podwójne mycie twarzy. Za pierwszym razem powinniśmy do tego użyć produktu olejowego, a następnie delikatnej pianki lub żelu. Taki podwójny sposób mycia twarzy usunie z niej martwy naskórek, resztki makijażu i oczyści dokładniej pory. Dzięki temu na naszej twarzy wypryski zaczną się pojawiać znacznie rzadziej.

Korzystanie z telefonu w łóżku

Często jeszcze przed pójściem spać przeglądamy w telefonie najnowsze wiadomości. Czytamy newsy, przeglądamy Facebooka czy Instagram. Niestety takie zachowanie nie jest zdrowe dla naszej cery. Ekran telefonu wyzwala światło niebieskie, które powoduje uwalnianie się wolnych rodników.

One są natomiast odpowiedzialne za szybsze starzenie się skóry. Traci ona wtedy elastyczność i jędrność. Korzystanie z telefonu powoduje również, że trudniej jest nam zasnąć, przez co rano nie jesteśmy tak wypoczęci i wyspani.


Wyciskanie niedoskonałości

Największym błędem w czasie pojawienia się wyprysku na twarzy jest jego wyciskanie. Wiadomo, że nie wygląda on estetycznie, jednak dotykanie go brudnymi rękami powoduje tylko zaognienie się problemu. Wyciskanie pryszczy powoduje, że na twarzy pozostają brzydkie ślady, a wolne rodniki rozprzestrzeniają się po niej jeszcze bardziej, przez co na twarzy będzie pojawiać się więcej niedoskonałości.

Zdjęcie Nawyki, które postarzają naszą cerę i skórę! #2

Fast foody i słodycze

Fast foody to przekąski, które skuszą każdego. Mają swój niepowtarzalny smak oraz są łatwo dostępne. Zbyt duża ich ilość w diecie może jednak negatywnie odbić się na naszej cerze i przyśpieszyć procesy starzenia się komórek.

Nadmiar soli w organizmie natomiast powoduje, że organizm zatrzymuje wodę, przez co tworzą się nam pod oczami opuchnięcia i worki. Jeśli więc chcemy, aby nasza cera była promienna i zdrowa, to, zamiast sięgać po burgery czy chipsy lepiej zastąpić je zdrowymi przekąskami.

Zdjęcie Nawyki, które postarzają naszą cerę i skórę! #3

Gorący prysznic

Po ciężkim dniu często korzystamy z gorącego prysznica, który relaksuje i odpręża. Niestety powoduje on rozszerzanie się naczyń krwionośny, które objawiają się tzw. „pajączkami”. Skutecznie usunąć je można tylko za pomocą lasera. Gorący prysznic wysusza skórę, więc należy pamiętać o jej nawilżeniu po wyjściu spod prysznica.

Zdjęcie Nawyki, które postarzają naszą cerę i skórę! #4

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną