Jak nadmiar niektórych składników diety odznacza się na Twojej twarzy?

Agnieszka

Uroda

21.09.2016 18:30

Jak nadmiar niektórych składników diety odznacza się na Twojej twarzy?

Powiedzenie „jesteś tym co jesz” ma w sobie wiele prawdy. Nieodpowiednia dieta i niezdrowy tryb życia ma wpływ głównie na zdrowie, a przez to na wygląd – szczególnie twarzy. Okazuje się, że negatywny wpływ niektórych składników daje o sobie znać w bardzo charakterystyczny sposób. Tymi składnikami są: cukier, gluten, nabiał i alkohol.

#1. Nabiał.

Zdjęcie Jak nadmiar niektórych składników diety odznacza się na Twojej twarzy? #1

Po czym poznać, że nabiał źle wpływa na Twój organizm? Przejawia się to problemami skórnymi w okolicach brody. Właśnie tam pojawiają się wypryski, guzki i plamy. Dodatkową oznaką są opuchnięte powieki oraz cienie pod oczami.

#2. Gluten.

Zdjęcie Jak nadmiar niektórych składników diety odznacza się na Twojej twarzy? #2

Objawami nietolerancji glutenu, które pojawiają się na twarzy są między innymi czerwone i podpuchnięte policzki oraz plamy w okolicach brody. Dzieje się tak dlatego, że gluten może doprowadzić do stanów zapalnych i przebarwień.

#3. Cukier.

Zdjęcie Jak nadmiar niektórych składników diety odznacza się na Twojej twarzy? #3

Nadmiar cukru w diecie również ma wpływ na wygląd twarzy. Możesz go rozpoznać po przedwczesnych zmarszczkach na czole i pod oczami, bolesnych krostkach oraz zbyt bladym lub szarym odcieniu cery. Cukier może powodować również trądzik, gdyż jest pożywką dla bakterii go wywołujących.

#4. Alkohol.

Zdjęcie Jak nadmiar niektórych składników diety odznacza się na Twojej twarzy? #4

Objawami wskazującymi na negatywny wpływ alkoholu na nasz organizm mogą być zmarszczki pomiędzy oczami, opadające powieki, rozszerzone pory, czerwone policzki i nos oraz stale pogłębiający się fałd nosowo wargowy.