Zakaz wesel, nauczanie zdalne i alkohol sprzedawany tylko do 19.00. Wejdą w życie nowe obostrzenia?

Zakaz wesel, nauczanie zdalne i alkohol sprzedawany tylko do 19.00. Wejdą w życie nowe obostrzenia?

Rząd zapowiedział, że na dniach ogłoszone zostaną kolejne restrykcje związane z pandemią koronawirusa. Jak podają media, mają być one bardzo zaostrzone. Czego możemy się spodziewać?

Zdjęcie Zakaz wesel, nauczanie zdalne i alkohol sprzedawany tylko do 19.00. Wejdą w życie nowe obostrzenia? #1

Jak podaje polsatnews.pl, rząd obecnie rozważa wprowadzenie nowych obostrzeń, które mogą być sporym zaskoczeniem i utrudnieniem dla wielu osób i gałęzi przedsiębiorczych.

Media donoszą, że w kraju zostanie ogłoszona prohibicja od konkretnej godziny, powrót do nauczania zdalnego i zakaz organizowania wesel.

Jakie nowe obostrzenia mogą zostać wprowadzone przez rząd?

Polsat News poznał pomysły i założenia przedstawicieli rządu, wojewodów i samorządowców, związane z ogromnym przyrostem chorych na COVID-19.

Jak dowiedział się polsatnews.pl, rząd zastanawia się, czy nowymi ograniczeniami objąć cały kraj, czy tylko powiaty znajdujące się w strefach czerwonych. A tymi ograniczeniami mają być:

1.Całkowity zakaz organizowania wesel.

2.Zakaz sprzedaży alkoholu od godziny 19.00. Ograniczenie spotkań towarzyskich ma pomóc w walce z pandemią.

3.Powrót do nauczania zdalnego dzieci powyżej 12 roku życia.

4.Brane pod uwagę jest również zakazanie imprez masowych, np. meczy (mecze tylko bez publiczności).

5.Rozważa się też zamknięcie targowisk i wypłatę rekompensat dla przedsiębiorców, które zapowiadał już minister rozwoju, technologii i pracy.

6.Powrócić może też znaczące ograniczenie organizacji zgromadzeń i manifestacji - do dziesięciu osób.


Zdjęcie Zakaz wesel, nauczanie zdalne i alkohol sprzedawany tylko do 19.00. Wejdą w życie nowe obostrzenia? #2

Co więcej, według informacji podanych przez portal polsatnews.pl, puby, bary i restauracje będą czynne maksymalnie do godziny 21.00.

Rząd nie wie jeszcze, czy zamknięciu zostaną poddane również takie instytucje jak siłownie, baseny, spa, czy kluby fitness.

Informacje te nie zostały jeszcze potwierdzone przez przedstawicieli rządu. Z pewnością jednak już w najbliższych dniach dowiemy się, jaki jest plan na zmniejszenie wciąż rosnącej ilości osób zakażonych koronawirusem.

Dziś bowiem (14.10) padł kolejny rekord zachorowań - aż ponad 6,5 tysiąca nowych przypadków chorych i 116 zgonów spowodowanych koronawirusem.

Zdaniem przedstawicieli rządu PiS, powyższe ograniczenia mają skutecznie wpłynąć na sytuację w kraju. Nie wiadomo jednak, na które z tych ograniczeń ostatecznie zdecydują się władze kraju.

Agnieszka

true

Polecane