Biedronka ostrzega swoich klientów przed oszustwem!

Patrycja
Newsy
13.10.2020 9:43
Biedronka ostrzega swoich klientów przed oszustwem!

Sieć supermarketów Biedronka wydała oficjalny komunikat, w którym ostrzega swoich klientów przed oszustwem. Wiele osób mogło paść ofiarą wyłudzenia danych osobowych! Dowiedz się więcej z poniższego artykułu.

Zdjęcie Biedronka ostrzega swoich klientów przed oszustwem! #1

Wielka akcja promocyjna Biedronki

Biedronka to obecnie największa sieć supermarketów w Polsce, która posiada ponad 3 tysiące sklepów na terenie całego kraju. Na polskim rynku obecna jest już od ponad 20 lat. Biedronka oferuje swoim klientom szeroki wybór, starannie wybranych produktów w niskich cenach.

Zdjęcie Biedronka ostrzega swoich klientów przed oszustwem! #2

Uwaga na fałszywe konkursy

W sierpniu Biedronka wydała komunikat, w którym ostrzega swoich klientów przed fałszywymi wiadomościami, dotyczącymi rzekomych konkursów organizowanych przez sieć. Jak się okazuje, w ostatnim czasie, wielu użytkowników Facebooka otrzymało do wypełnienia ankietę konsumencką, pochodzącą ze strony Biedronka-Polska. Użytkownicy mieli otrzymać za jej wypełnienie bon o wartości 500 zł na zakupy w sklepie!

Zdjęcie Biedronka ostrzega swoich klientów przed oszustwem! #3

Wyłudzenie danych

Wiele osób skusiła możliwość otrzymania cennego bonu i wypełniło ankietę. Po wejściu w przesłany link, użytkownik był przenoszony na kolejną stronę, która wymagała podania swoich poufnych danych osobowych i wyrażenia zgody na ich przetwarzanie. Jak się okazało było to oszustwo!

Zdjęcie Biedronka ostrzega swoich klientów przed oszustwem! #4

Ostrzeżenie znanej sieci

Biedronka ostrzega przed udziałem w tego typu konkursach, które nie są oficjalnie potwierdzone przez sieć sklepów. Wszelkie promocje, bonusy i konkursy z nagrodami są prezentowane wyłącznie na oficjalnej stronie sklepu, w supermarketach oraz gazetkach promocyjnych. Wiele stron internetowych podszywa się pod znaną sieć, w celu wyłudzenia danych osobowych i pieniędzy, nieświadomych użytkowników.

Zdjęcie Biedronka ostrzega swoich klientów przed oszustwem! #5

Bezpieczeństwo w sieci

Pamiętaj, że internetowi oszuści nie śpią. Nigdy nie otwieraj podejrzanych wiadomości, linków, nie pobieraj plików z nieznanych źródeł. Przed wejściem na nieznaną stronę internetową upewnij się, że jest bezpieczna (czy posiada certyfikat SSL). Nigdy nie podawaj w Internecie swoich danych osobowych (imienia i nazwiska, adresu, numeru telefonu, numeru dowodu osobistego, PESEL, czy karty kredytowej). Zainstaluj program antywirusowy, do wszystkich portali i profili z danymi, twórz skomplikowane, bezpieczne hasła. Dzięki temu unikniesz wielu zagrożeń w Internecie.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną