Czy wiesz, że kasztany mogą chronić Cię przed złą energią? ! Odkryj ich magiczne właściwości!

Patrycja
Dieta i żywienie
14.10.2020 12:33
Czy wiesz, że kasztany mogą chronić Cię przed złą energią? ! Odkryj ich magiczne właściwości!

Od wieków uważano, że chronią przed złymi mocami i odpędzają nieczyste siły. Mają prozdrowotne działanie: poprawiają krążenie krwi, pomagają na dolegliwości pokarmowe, stany zapalne, bóle reumatyczne. Zwolennicy medycyny naturalnej uważają, że mają metafizyczne właściwości, chronią przed złą energią i polepszają samopoczucie. Są symbolem jesieni i piękną dekoracją domu… mowa oczywiście o kasztanach! Poznaj ich niezwykłe właściwości.

Zdrowotne właściwości kasztanów

Kasztany mają wiele cennych leczniczych właściwości. Kwiaty, liście, kora oraz nasiona i owoce kasztanowca zwyczajnego (białego) wykorzystywane są w medycynie do pozyskiwania leczniczych wyciągów i naparów.

Nasiona kasztanowca zawierają ważne składniki: kumaryny, flawonoidy, garbniki, karotenoidy i escyna. Jednak surowe kasztany są toksyczne, dlatego powinno się używać ich tylko w przetworzonej formie. Jadalne kasztany pochodzą z innego gatunku drzewa: kasztana jadalnego i tylko one nadają się do spożycia.

Lecznicze zastosowanie kasztanów

Kasztany mają mnóstwo zdrowotnych właściwości. Poprawiają pracę układu pokarmowego, łagodzą dolegliwości żołądkowe i trawienne, wzmacniają i uszczelniają naczynia krwionośne, poprawiają krążenie krwi. Mają działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i przeciwzakrzepowe.

Wyciągi i nalewki z kasztanów wykorzystywane są w leczeniu żylaków, hemoroidów, zakrzepów i zapalenia żył. Zawarte w nich lecznicze substancje zmniejszają obrzęki, krwiaki, siniaki i odmrożenia. Preparaty z wyciągiem z kasztanowca łagodzą i zmniejszają cellulit, poprawiają elastyczność skóry i ją ujędrniają.

Zdjęcie Czy wiesz, że kasztany mogą chronić Cię przed złą energią? ! Odkryj ich magiczne właściwości! #1

Czy kasztany odpędzają złą energię?

Kasztany od wieków traktowane były jako amulety, chroniące przed złymi mocami i nieczystymi duchami. Zwolennicy medycy naturalnej uważają, że kasztany mają wyjątkowe właściwości metafizyczne, chronią przed złą energią.

Mają także zdolność pochłaniania niekorzystnego promieniowania elektromagnetycznego, dlatego warto położyć je w pobliżu telewizora, komputera lub telefonu. Poprawiają samopoczucie i wpływają na dobrą atmosferę w domu.

Co za dużo to niezdrowo

Za duża ilość kasztanów może jednak zaszkodzić. Trzymanie ich przy łóżku powoduje bóle głowy, migreny, rozdrażnienie i zmęczenie. Wynika to z faktu, że kasztany magazynują złą energię, która może wydzielać się na zewnątrz i niekorzystnie wpływać na osoby znajdujące się w pobliżu.

Podczas jesiennego spaceru warto wrzucić do kieszeni kilka kasztanów i czerpać z nich dobrą energię.

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną