Ustaw kasztany na parapecie i pozbądź się problemu!

Justyna
Newsy
20.10.2022 0:24
Ustaw kasztany na parapecie i pozbądź się problemu!

Kasztany są nieodłącznym symbolem kojarzonym z jesienią. Najmłodsi chętnie tworzą z nich ludziki, trochę starsi natomiast wykorzystują ich różnorodne właściwości - do prania, pielęgnacji skóry i włosów. Mało kto jednak wie, że skrywają jeszcze jedno przydatne zastosowanie...

Kasztany mają wiele zastosowań

Piękna, złota jesień zachęca do spacerów podczas, których można czerpać z ostatnich słonecznych i ciepłych dni. W trakcie jednego z nich warto poszukać kasztanów, które mają wiele zastosowań.

Wykazują między innymi silne właściwości lecznicze, zwłaszcza niedojrzałe nasiona, skryte jeszcze w łupince. Jednak nie tylko one są wykorzystywane do celów zdrowotnych. Mówiąc o właściwościach leczniczych kasztanowca, nie mamy na myśli tylko samych owoców, ale też korę, kwiaty i liście.

Zdjęcie Kasztany pomogą pozbyć się nieprzyjemnego problemu! #1

Kasztany to także znakomity materiał, który można wykorzystać do pielęgnacji ciała, włosów, czy wykonania masażu! Obecnie ekologiczne kosmetyki mają wielu zwolenników, przede wszystkim dlatego, że są tanie, łatwo dostępne i mają zdrowy skład.

Sposób na pająki

Kasztany posłużą nie tylko jako dekoracja, skuteczny środek do prania lub produkt do pielęgnacji, ale także niezawodny środek odstraszający pająki.

Wystarczy, że ułożysz je na parapecie , albo przy oknach wewnątrz i na zewnątrz, by skutecznie zniechęcić pająki do wchodzenia na teren domu. Wszystko za sprawą wydzielanego przez kasztany delikatnego zapachu, którego te stawonogi nie znoszą. Dla lepszego efektu możesz delikatnie naciąć łupki, a woń będzie jeszcze intensywniejsza.

Dlaczego pająki wchodzą do domu?

Wraz z coraz niższą temperaturą i deszczową pogodą, pająki szukają ciepłego i suchego kąta, w którym mogą przetrwać zimę. Choć to pożyteczne stworzenia, nie każdy docenia ich towarzystwo, a u niektórych budzą wręcz paraliżujący lęk. Jeśli nie mamy zamiaru dzielić z pająkami wspólnej przestrzeni, zamiast pozbywać się ich w drastyczny sposób lepiej zniechęcić je do wyboru naszego mieszkania na swoją kryjówkę.

Zdjęcie Kasztany pomogą pozbyć się nieprzyjemnego problemu! #2

Zapachu kasztanów nie lubią także mszyce. Wystarczy, że spryskasz rośliny ostudzoną wodą z dodatkiem proszku z kasztanów, a zapomnisz o tych szkodnikach.

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną