Oto lista najczęstszych błędów w żywieniu Twojego pupila

Patrycja

Newsy

05.10.2020 21:23

Oto lista najczęstszych błędów w żywieniu Twojego pupila

Kochamy swoich czworonożnych przyjaciół, dbamy o nich i staramy się zapewnić im jak najlepsze warunki życia. Jednak zdarza się, że nieświadomie popełniamy błędy w żywieniu naszych pupili.

Zdjęcie Oto lista najczęstszych błędów w żywieniu Twojego pupila #1

Poznaj listę najczęstszych błędów w żywieniu Twojego pupila:

Za duże porcje

Nasze psy i koty uwielbiają jeść i często nie znają umiaru. Właściciele bardzo się cieszą, gdy dopisuje im apetyt i chętnie podają więcej jedzenia.

Jednak karmienie naszych pupili na oko, zbyt dużymi porcjami jedzenie nie jest dobrym pomysłem. Pełna miska i przekarmianie zwierzęcia prowadzi do otyłości, która może wywołać wiele poważnych zdrowotnych konsekwencji.

Za dużo smakołyków

Dokarmianie pupila przekąskami i smakołykami między posiłkami to kolejny błąd, często popełniany przez właścicieli. Dorosłemu psu lub kotu wystarczą dwa posiłki dziennie, dokarmianie ich pomiędzy nimi może doprowadzić do nadwagi.

Zwierzęta mają inne zapotrzebowanie na składniki odżywcze, ich układ trawienny różni się od naszego. Nie odczuwają głodu wtedy, kiedy my mamy ochotę na jedzenie, więc nie muszą spożywać posiłków razem z nami.

Zdjęcie Oto lista najczęstszych błędów w żywieniu Twojego pupila #2

Niedopasowanie karmy

Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniej karmy, dopasowanej do potrzeb naszego czworonoga. Powinna odpowiadać jego wielkości, wadze, być dobrana do wieku i aktywności pupila. Zawsze czytajmy etykiety i stosujmy się do zaleceń producentów karmy. W ten sposób nasz pupil będzie spożywał ilość jedzenia, odpowiednio dobraną do swoich potrzeb.

Nieregularne pory posiłków

W życiu naszych pupili niezwykle istotne jest zachowanie stałego rytmu i planu dnia. Dlatego należy zadbać o podawanie im posiłków o tych samych porach. Dzięki temu nie będą odczuwały głodu pomiędzy posiłkami i spokojnie poczekają na stałą porę karmienia.

Zdjęcie Oto lista najczęstszych błędów w żywieniu Twojego pupila #3

Karmienie resztkami ze stołu

Karmienie psa czy kota resztkami ze stołu na pewno dobrze nie wpłynie na jego zdrowie i długość życia. Ludzkie jedzenie zawiera wiele dodatków, w postaci soli, cukru, sztucznych barwników i konserwantów, które nie służą naszym zwierzakom i mogą im poważnie zaszkodzić. Oprócz tego dokarmianie pupili przy stole źle wpływa na ich zachowanie. Potem będą domagać się poczęstowania ludzkim jedzeniem, przy każdej możliwej okazji.