Kolejne niebezpieczne wyzwanie na TikToku

Patrycja

Newsy

29.09.2020 10:01

Kolejne niebezpieczne wyzwanie na TikToku

Na popularnej platformie TikTok pojawiło się nowe, bardzo niebezpieczne wyzwanie! Młodzi ludzie piłują zęby za pomocą pilnika do paznokci! Ta makabryczna moda zatacza coraz szersze kręgi wśród użytkowników serwisu.

Zdjęcie Kolejne niebezpieczne wyzwanie na TikToku #1

Nowy trend na TikToku

Na Tik Toku co rusz pojawiają się nowe trendy. Tym razem młodzi ludzie zaczęli piłować sobie zęby pilnikiem do paznokci. Celem tego zabiegu ma być poprawienie kształtu zębów i swojej urody. Jednak dentyści ostrzegają, że taka zabawa jest bardzo niebezpieczna!

Niebezpieczna moda

Piłowanie zębów pilnikiem w celu poprawienia ich kształtu nie jest najlepszym pomysłem. Taki zabieg może uszkodzić szkliwo, doprowadzić do pojawienia się bólu i nadwrażliwości. Skutki piłowania zębów mogą być opłakane. Stomatolodzy ostrzegają przed podążaniem za tym niebezpiecznym wyzwaniem!

Zdjęcie Kolejne niebezpieczne wyzwanie na TikToku #2

Skąd taki pomysł?

Użytkownicy TikToka wyjaśniają, że robią to, aby uniknąć kosztownej wizyty u dentysty. Jednak taki zabieg może doprowadzić do bardzo poważnych uszkodzeń zębów i skończyć się jeszcze droższym leczeniem ubytków. Zniszczenie szkliwa, nadwrażliwość, a nawet nieodwracalne uszkodzenie spiłowanych zębów, oznacza konieczność podjęcia kosztownego leczenia w gabinecie specjalisty.

Taki zabieg tylko u stomatologa!

Zabieg, który w domowych warunkach próbują odtworzyć użytkownicy TikToka to emaloplastyka. Emaloplastykę może przeprowadzić wyłącznie stomatolog. To procedura kosmetyczna, która polega na usunięciu niewielkiej ilości szkliwa w celu zmiany kształtu, rozmiaru i długości zębów.

Zabieg ten wykonywany jest najczęściej na przednich zębach, w celu wygładzenia ich powierzchni lub zniwelowania ubytków. Zęby są piłowane, by nadać im odpowiedni kształt, a następnie polerowane. Sama procedura jest szybka i bezbolesna.

Oczywiście pod warunkiem, że jest przeprowadzana przez specjalistę w gabinecie, a nie w domowych warunkach za pomocą nie nadających się do tego narzędzi!

Zdjęcie Kolejne niebezpieczne wyzwanie na TikToku #3

TikTok wzbudza kontrowersje

Na TikToku co chwilę pojawia się wiele wyzwań i nowych trendów. To platforma opanowana przez młodych ludzi, którzy umieszczają na niej krótkie filmiki.

Część z nich jednak wzbudza zażenowanie oraz wiele kontrowersji. Przypomnijmy choćby o ostatnim wyzwaniu, podczas którego użytkownicy serwisu udawali ofiary ocalałe z Holocaustu lub ofiary molestowania seksualnego. Jak widać, nie warto ślepo podążać za wszystkimi trendami w Internecie…