Negatywne nawyki, które powodują powstawanie zmarszczek


                    Negatywne nawyki, które powodują powstawanie zmarszczek
31Sie

Domeną młodości jest nieskazitelna skóra, pozbawiona zmarszczek oraz napięta. Twarz jest naszą wizytówką, a wiadomo, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Każda z nas dba o swoją skórę na różne sposoby, jednak nie wszystkie z nich są odpowiednie. Niektóre nasze nawyki działają negatywnie i sprawiają, że z biegiem lat zmarszczki będzie pojawiać się szybciej, niż powinny. Jakich czynności powinnyśmy się oduczyć, aby nasza skóra dłużej była promienna i nie była naznaczona zmarszczkami? Sprawdźcie!


Palenie papierosów

Papierosy to używki, które szkodzą naszemu organizmowi. Najbardziej narażone na różne choroby są płuca, jednak „obrywa” się też innym narządom. Szkodliwe substancje zawarte w papierosach powodują wysuszanie się skóry, przez co staje się ona matowa, szara i pozbawiona blasku. Palenie papierosów powoduje również, że przy ustach robią nam się tak zwane zmarszczki palacza, które nie wyglądają estetycznie.

Zdjęcie Negatywne nawyki, które powodują powstawanie zmarszczek #1


Siedzenie na telefonie

Wieczorami lubimy „posiedzieć” na telefonie i poczytać nowe wiadomości czy skrolować portale społecznościowe tj. Facebook. Jednak złe ułożenie szyi w tym czasie może zaowocować zmarszczkami w okolicy podbródka oraz szyi. Niebieskie światło, jakie wytwarza ekran laptopa czy telefonu również negatywnie wpływa na naszą cerę. Przy korzystania z telefonu i komputera nasza szyja z podbródkiem powinna utworzyć odpowiedni kąt, dzięki czemu nie będą się na niej tak szybko robić zmarszczki.

Zdjęcie Negatywne nawyki, które powodują powstawanie zmarszczek #2

Spanie na brzuchu

Istnieje wiele pozycji spania, w których najchętniej zasypiamy. Jedną z nich jest właśnie pozycja na brzuchu, gdzie dobrowolnie możemy ułożyć nogi i ręce. Niestety nie jest ona odpowiednia dla naszej skóry twarzy. Przy spaniu na brzuchu napina się skóra twarzy, a krążenie krwi zostaje lekko zahamowane. To powoduje, że skóra twarzy zostaje pozbawiona odpowiedniej ilości tlenu. Lepszą pozycją dla naszej cery jest spanie na plechach, ponieważ wtedy nasza szyja jest wyciągnięta i napięta.

Mocny makijaż

Co za dużo to nie zdrowo to zasada, która sprawdza się również w makijażu. Nałożenie na twarz zbyt dużej ilości kosmetyków na twarz powoduje, że skóra nie oddycha, przez co szybciej się starzeje. Zatykamy makijażem również pory, przez co skóra produkuje większą ilość serum, co nie jest zdrowe. Przed sen zawsze należy dokładnie zmyć makijaż, ale warto również zrobić sobie od niego kilka dni wolnego. Nasza skóra na pewno nam za to podziękuje.

Zdjęcie Negatywne nawyki, które powodują powstawanie zmarszczek #3

Za wysoka temperatura powietrza

Jeśli mamy w pokoju czy w domu zbyt wysoką temperaturę powietrza to ona również negatywnie działa na naszą skórę oraz włosy. Skóra szybciej się wtedy wysusza i traci swoje naturalne właściwości. Jeśli jednak bardzo lubimy ciepło, to musimy w tym czasie używać dobrych kremów nawilżających oraz pić dużo wody.

Zdjęcie Negatywne nawyki, które powodują powstawanie zmarszczek #4

Gorące kąpiele

Ciepły czy wręcz gorący prysznic to świetny sposób na odprężenie po całym dniu pracy i obowiązków. Gorąca kąpiel relaksuje, jednak zbyt częste jej zażywanie może przyczynić się do powstawania problemów ze skórą. Gorąca woda „zmywa” z naszej skóry tłuszcze ochronne, przez co ma ona tendencję do szybszego starzenia się. Warto więc postawić na chodne poranne prysznice, które dodatkowo nas orzeźwią.

Zdjęcie Negatywne nawyki, które powodują powstawanie zmarszczek #5

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja