6 złych nawyków przyspieszających starzenie


                    6 złych nawyków przyspieszających starzenie
29Wrz

Starzenie się jest naturalnym procesem, którego żadne z nas nie uniknie. Ważne, by starzeć się z godnością pogodą ducha. Nikt jednak nie cieszy się z przedwczesnego starzenia i swój młody wygląd chce zachować jak najdłużej. Do przedwczesnego starzenia przyczyniamy się sami. To dobrze i źle jednocześnie. Źle, ponieważ nasz styl życia może zniszczyć naszą urodę i zdrowie. Dobrze, ponieważ złe nawyki ZAWSZE można zastąpić dobrymi. Jakie są więc te złe nawyki przyspieszające starzenie?

#1. Całkowite usunięcie tłuszczu z diety.

Zdjęcie 6 złych nawyków przyspieszających starzenie #1

Smażenie, owszem, nie jest wskazane, jednak takie produkty jak orzechy, łosoś czy nawet śmietana zawierają niezbędne dla naszego organizmu tłuszcze. Ich brak powoduje przedwczesne pojawienie się zmarszczek.

#2. Ciągłe picie przez słomkę.

Zdjęcie 6 złych nawyków przyspieszających starzenie #2

Pijąc przez słomkę układamy usta w dzióbek, co przyczynia się do powstawania zmarszczek w okolicy ust. To samo tyczy się palenia papierosów – w tym przypadku jednak zmarszczki wokół ust to najmniejszy problem...

#3. Trzymanie złej postawy.

Zdjęcie 6 złych nawyków przyspieszających starzenie #3

Nieodpowiednia postawa, garbienie się osłabia mięśnie, przez co po latach coraz trudniej utrzymać nam dobra postawę i mieć ładną sylwetkę. To sprawia, że wyglądamy starzej.

#4. Nadmierna ekspozycja na słońce.

Zdjęcie 6 złych nawyków przyspieszających starzenie #4

Promienie ultrafioletowe są główną przyczyną szybkiego starzenia się skóry. Pamiętajmy o kremach z filtrem.

#5. Nadmierne ogrzewanie pomieszczeń.

Zdjęcie 6 złych nawyków przyspieszających starzenie #5

Ogrzane powietrze to suche powietrze, przez które nasza skóra i włosy natychmiastowo tracą wilgoć, są przesuszone i bardziej podatne na niszczenie i zmarszczki.

#6. Niewyspanie.

Zdjęcie 6 złych nawyków przyspieszających starzenie #6

Sen to doskonałe lekarstwo. Kiedy śpimy nasz organizm, również skóra regeneruje się. Niedobór snu zaburza proces regeneracji, a w rezultacie szybciej się starzejemy.

#7. Styl życia.

Nadmierne picie, palenie, zażywanie narkotyków, zła dieta oraz brak ruchu to oczywiste czynniki, które niszczą nasze zdrowie i urodę.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja