Nietypowe zastosowania proszku do pieczenia!

Katarzyna

Dom

18.08.2020 22:02

Nietypowe zastosowania proszku do pieczenia!

Proszek do pieczenia to produkt, który używamy zazwyczaj w kuchni przy przyrządzaniu kuchennych wypieków. Dzięki właściwościom spulchniającym sprawia, że ciasta, biszkopty czy babki są większe i miękkie w środku. Proszek do pieczenia ma jednak wiele innych zastosowań niż te związane z wypiekami. Sprawdźcie, do czego jeszcze można użyć proszku do pieczenia!


Na mrówki i mszyce

Czasami w domu mamy problem z mrówkami, które gdy znajdą coś słodkiego u nas w domu to nie chcą się tak szybko wyprowadzić. Podobna sprawa ma się mszycami, które często można spotkać na działce, gdzie obsiadają różne kwiaty czy warzywa. Proszek do pieczenia pozwoli pozbyć się tych niechcianych gości zarówno z domu, jak i z działki. Metoda ta jest bezpieczna i można spokojnie stosować ją na kwiaty czy w pomieszczeniu. Wystarczy, że proszkiem do pieczenia posypiemy trasy wędrówek mrówek po domu lub miejsca, gdzie zazwyczaj się gromadzą. Na mszyce na działce pomoże natomiast roztwór przygotowany w wody i proszku do pieczenia. Wystarczy, że spryskamy nim uprawy czy kwiaty znajdujące się na balkonie, które zostały zaatakowane przez te owady.

Zdjęcie Nietypowe zastosowania proszku do pieczenia! #1

Pułapka na mrówki

Zdarza się, że nie wiemy, gdzie dokładnie w domu zagnieździły się mrówki, tylko widzimy, jak sobie chodzą w kilku miejscach. Wtedy możemy pokusić się o stworzenie pułapki na mrówki, do której będziemy potrzebowali również miodu. Na płytki talerz lub mały spodek wystarczy nalać odrobinę miodu i do około obsypać go proszkiem do pieczenia. Miód jest bardzo słodki, więc przyciągnie mrówki do pułapki, z której się już nie wymkną.


Przeciw karaluchom

Proszek do pieczenia okaże się również pomocny przy problemach z karaluchami. Jeśli w naszym domu zagnieździły się karaluchy, to produkt ten na pewno sobie z nimi poradzi. Wystarczy, że miejsca, gdzie się zagnieździły, posypiemy proszkiem lub spryskamy przygotowanym roztworem, który był stosowany przy mszycach.


Do firanek i białych ubrań

Białe rzeczy lub ubrania dość szybko tracą swoją biel i piękny śnieżny kolor. Dzieje się tak, ponieważ ciuchy szarzeją, a firanki blakną w kontakcie z brudnym powietrzem, smogiem czy dymem papierosowym. Jeśli nie chcemy stosować chemicznych specyfików, które przywrócą ubraniom i firankom śnieżnobiały wygląd, wtedy możemy zastosować proszek do pieczenia. Możemy go dodać bezpośrednio do prania, wsypując 2 opakowania tego spulchniacza do komory na proszek do prania. Firanki czy białe skarpetki można dodatkowo namoczyć w roztworze z wody i proszku. Należy to zrobić w skali 1:5, czyli do 5 l wody dodać jedno opakowanie proszku. Później dodatkowo również możemy dodać proszek do pieczenia do właściwego prania.


Na zanieczyszczone fugi

Proszek do prania jest również pomocny w walce z brudnymi fugami. Miejsca między kafelkami często zachodzą brudem lub pleśnią, która wygląda nie estetycznie i brzydko. Do brudnych fug istnieje na rynku wiele środków chemicznych, które pozwalają przywrócić im dawny wygląd. Jednak są to produkty chemiczne i żrące, które mogą wytwarzać niebezpieczne opary i są niebezpieczne dla skóry. Domowy preparat do czyszczenia fug składa się tylko z dwóch składników, a mianowicie z wody i proszku do pieczenia. Należy je połączyć ze sobą w takiej ilości, aby powstała z nich pasta, którą nanosimy na brudne fugi na około 20 minut. Po tym czasie możemy doczyścić je jeszcze specjalną szczotką do fug lub zwykłą szczoteczką do zębów, która dotrze we wszystkie zakamarki i szpary.

Na trudne plamy

Zdarza się, że czasami polejemy się kawą, herbatą czy sokiem. W tak letnie dni bardziej się pocimy czego dowodem, są później żółte plamy pod pachami na sukience czy bluzce. Takie plamy łatwiej zejdą dzięki proszkowi do pieczenia. Należy na nie nanieść i dokładnie rozprowadzić pastę z proszku i wody, po czym odstawić daną rzecz na chwilę, aby proszek „zaczął działać”. Następnie należy go dokładnie spłukać i sprawdzić, czy plama zeszła, jeśli nie to zabieg należy powtórzyć. Kolejnym krokiem jest klasyczne wypranie danej rzeczy. Pasta poradzi sobie również z plamami po winie lub rdzy.
Zdjęcie Nietypowe zastosowania proszku do pieczenia! #2