Nie rób tego podczas mycia włosów! Tracją przez to blask i wypadają!


                    Nie rób tego podczas mycia włosów! Tracją przez to blask i wypadają!
03Wrz

Zadbane włosy to jeden z wielu atutów pań oraz panów. Przyciągają naszą uwagę i rozbudzają zazdrość. Lśniące i zadbane włosy są oznaką zdrowia i odpowiedniej diety. Niestety, aby były piękne, trzeba poświęcić im trochę czasu oraz o nie dbać. Jednym z ważnych elementów ich pielęgnacji jest ich mycie. Sprawdźcie jak robić to odpowiednio, aby im nie zaszkodzić!

View this post on Instagram

Where my big booty hoes at

A post shared by Brad Mondo (@bradmondonyc) on


Brand Mondo

Brad Mondo to jeden z najbardziej znanych fryzjerów na świecie. Jego kanał na You Tube obserwuje ponad 3 mln ludzi, ponieważ jest on bogaty w wiele rad dotyczących pielęgnacji włosów. Co prawda specjalizuje się on w upięciach i farbowaniu, ale ma też ogromną wiedzę na temat pielęgnacji włosów. Amerykański stylista fryzur podzielił się ostatnio z obserwatorami filmem, gdzie podkreśla, jak ważne jest odpowiednie mycie włosów.


Odpowiednie mycie włosów

Sławny stylista na opublikowanym filmie przekonuje widzów, że nieumiejętne mycie włosów powoduje, że tracą one swoją objętość oraz blask, przez co są oklapnięte i nie wyglądają zdrowo. Obalił on również mit, że im mocniej szorujemy skórę głowy i włosy, tym lepiej. Wyjaśnił on, że zbyt mocne tarcie włosów powoduje, że włosy bardzo się plączą i tracą swój blask. Skóra głowy natomiast jest wtedy bardziej podatna na różne podrażnienia.

Zdjęcie Nie rób tego podczas mycia włosów! Tracją przez to blask i wypadają! #1


Metoda z boku na bok

Mondo, jako osoba działająca w branży fryzjerskiej poleca mycie głowy metodą z boku na bok. Chodzi w niej o to, aby nie robić okrężnych ruchów na włosach, tak jak większość ma to w zwyczaju.

Metoda z boku na bok jest bardzo prosta i chodzi w niej o to, aby delikatnie włożyć place między włosy i pocierać nimi skórę głowy do przodu i do tyłu. Taki sposób mycia jest delikatniejszy zarówno dla włosów, jak i głowy. Włosy są wtedy delikatniej traktowane, przez co nie będą tak wypadać ani się plątać. Ważne jest również, aby myć je opuszkami palców, a nie paznokciami, które dodatkowo podrażniają skórę głowy.

Temperatury wody również ma znaczenie. Do mycia włosów najlepsza jest letnia woda, ponieważ przy wysokich temperaturach łuski włosów się otwierają, przez co stają się bardziej łamliwe, a końcówki szybciej się wtedy rozdwajają.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja