Te niepozorne ziarenka ocalą Twoją wątrobę. Poznaj "święty oset".

Te niepozorne ziarenka ocalą Twoją wątrobę. Poznaj "święty oset".

Ostropest plamisty to znane od starożytności, popularne zioło. Pomaga na wiele dolegliwości, ma szerokie właściwości lecznicze i kosmetyczne. Dowiedz się, jakie zastosowania ma ostropest, gdzie można go kupić i jak go używać!

Zdjęcie Te niepozorne ziarenka ocalą Twoją wątrobę. Poznaj ostropest plamisty #1

Ostropest plamisty- lecznicze ziele

Ostropest plamisty to popularna, lecznicza roślina, nazywana także „świętym ostem”, „mlecznym ostem” lub „ostem św. Marii”. Dzięki zawartości substancji sylimaryny, działa prozdrowotnie, łagodząco i regenerująco na organizm.

Zdjęcie Te niepozorne ziarenka ocalą Twoją wątrobę. Poznaj ostropest plamisty #2

Jakie właściwości ma ostropest plamisty?

Ostropest plamisty zapobiega uszkodzeniu komórek wątroby, pozytywnie wpływa na jej pracę i zdolności regeneracyjne. Poradzi sobie z przewlekłym zapaleniem wątroby (stosowany w leczeniu wirusowego zapalenia wątroby typu A, WZW B i WZW C), a także marskością, wywołaną nadmiernym spożywaniem alkoholu. Oprócz tego działa odtruwająco i usuwa toksyny z organizmu. Chroni organizm przed zatruciem alkoholem, lekami, pestycydami, a nawet trującymi grzybami, takimi jak muchomor sromotnikowy. Pomaga na poważne zatrucia pokarmowe i łagodzi dolegliwości żołądkowe, takie jak wzdęcia czy zgaga. Zmniejsza stres oksydacyjny i zwalcza wolne rodniki. Pozytywnie wpływa na profilaktykę nowotworową, przeciwdziała miażdżycy i zmniejsza poziom złego cholesterolu. Idealny jako suplement diety cukrzyków. Pomaga przy kamicy żółciowej. Łagodzi uporczywe bóle głowy.

Zdjęcie Te niepozorne ziarenka ocalą Twoją wątrobę. Poznaj ostropest plamisty #3

Ostropest plamisty- sposób użycia

Ostropest plamisty możemy stosować w formie ziarenek, oleju lub tabletek. Ziarenka ostropestu możemy kupić w sklepach ze zdrową żywnością i w wielu supermarketach w cenie ok.10 zł za 0,5 kg. Codzienne warto spożywać 1-2 łyżeczki ziaren. Możemy dodać je do herbaty lub pić w postaci naparu. Jeśli chodzi o olej z ostropestu, należy go przyjmować po jednej łyżeczce, trzy razy dziennie, na pół godziny przed posiłkiem. Koszt oleju z ostropestu to ok. 30 zł za 250 ml produktu. Kapsułki i tabletki z ostropestem, znajdziemy w każdej aptece, ich cena waha się od 15 zł do 30 zł. Pozytywny wpływ ostropestu na nasze zdrowie, zauważymy już po 2-3 tygodniach stosowania zioła.

Zdjęcie Te niepozorne ziarenka ocalą Twoją wątrobę. Poznaj ostropest plamisty #4

Patrycja