Te niepozorne ziarenka ocalą Twoją wątrobę. Poznaj "święty oset".

Patrycja

Zdrowie

31.08.2020 20:21

Te niepozorne ziarenka ocalą Twoją wątrobę. Poznaj "święty oset".

Ostropest plamisty to znane od starożytności, popularne zioło. Pomaga na wiele dolegliwości, ma szerokie właściwości lecznicze i kosmetyczne. Dowiedz się, jakie zastosowania ma ostropest, gdzie można go kupić i jak go używać!

Zdjęcie Te niepozorne ziarenka ocalą Twoją wątrobę. Poznaj ostropest plamisty #1

Ostropest plamisty- lecznicze ziele

Ostropest plamisty to popularna, lecznicza roślina, nazywana także „świętym ostem”, „mlecznym ostem” lub „ostem św. Marii”. Dzięki zawartości substancji sylimaryny, działa prozdrowotnie, łagodząco i regenerująco na organizm.

Zdjęcie Te niepozorne ziarenka ocalą Twoją wątrobę. Poznaj ostropest plamisty #2

Jakie właściwości ma ostropest plamisty?

Ostropest plamisty zapobiega uszkodzeniu komórek wątroby, pozytywnie wpływa na jej pracę i zdolności regeneracyjne. Poradzi sobie z przewlekłym zapaleniem wątroby (stosowany w leczeniu wirusowego zapalenia wątroby typu A, WZW B i WZW C), a także marskością, wywołaną nadmiernym spożywaniem alkoholu. Oprócz tego działa odtruwająco i usuwa toksyny z organizmu. Chroni organizm przed zatruciem alkoholem, lekami, pestycydami, a nawet trującymi grzybami, takimi jak muchomor sromotnikowy. Pomaga na poważne zatrucia pokarmowe i łagodzi dolegliwości żołądkowe, takie jak wzdęcia czy zgaga. Zmniejsza stres oksydacyjny i zwalcza wolne rodniki. Pozytywnie wpływa na profilaktykę nowotworową, przeciwdziała miażdżycy i zmniejsza poziom złego cholesterolu. Idealny jako suplement diety cukrzyków. Pomaga przy kamicy żółciowej. Łagodzi uporczywe bóle głowy.

Zdjęcie Te niepozorne ziarenka ocalą Twoją wątrobę. Poznaj ostropest plamisty #3

Ostropest plamisty- sposób użycia

Ostropest plamisty możemy stosować w formie ziarenek, oleju lub tabletek. Ziarenka ostropestu możemy kupić w sklepach ze zdrową żywnością i w wielu supermarketach w cenie ok.10 zł za 0,5 kg. Codzienne warto spożywać 1-2 łyżeczki ziaren. Możemy dodać je do herbaty lub pić w postaci naparu. Jeśli chodzi o olej z ostropestu, należy go przyjmować po jednej łyżeczce, trzy razy dziennie, na pół godziny przed posiłkiem. Koszt oleju z ostropestu to ok. 30 zł za 250 ml produktu. Kapsułki i tabletki z ostropestem, znajdziemy w każdej aptece, ich cena waha się od 15 zł do 30 zł. Pozytywny wpływ ostropestu na nasze zdrowie, zauważymy już po 2-3 tygodniach stosowania zioła.

Zdjęcie Te niepozorne ziarenka ocalą Twoją wątrobę. Poznaj ostropest plamisty #4