Nietypowe zastosowanie paragonu! Do czego można go jeszcze użyć?

Katarzyna
Newsy
17.08.2020 8:44
Nietypowe zastosowanie paragonu! Do czego można go jeszcze użyć?

Paragony fiskalne otrzymuje każdy z nas po zrobieniu zakupów w sklepie. Te małe kawałki papieru są dowodem zakupu, na podstawie którego możemy później zwrócić zakupiony towar. Często jednak po dokonaniu transakcji nie bierzemy paragonu, ponieważ nie jest on nam do niczego potrzebny. Inaczej sprawa ma się w przypadku, gdy kupujemy drogą rzecz i na jego podstawie możemy dokonać zwrotu lub reklamacji. Paragony są również przydatne do innej czynności, sprawdźcie jakiej!

Zdjęcie Nietypowe zastosowanie paragonu! Do czego można go jeszcze użyć? #1

„Wypalcowane” szkiełka

Osoby noszące okulary na pewno pokochają to nietypowe zastosowanie paragonu. Nie zawsze posiadamy pod ręką odpowiednie chusteczki lub specjalne szmatki, które służą nam jako materiał do ich czyszczenia.

Częste zdejmowanie, nakładanie czy dotykanie okularów sprawie, że na szkłach pozostają tłuste plamy po palcach lub zwyczajnie osadzają się nam nim drobinki brudu czy kurzu, które utrudniają nam wyraźne widzenie, ponieważ znajdują się dosłownie przed samymi oczami.


Papier termiczny

Paragony fiskalne są drukowane na specjalnym papierze, dzięki czemu tak szybko nie blakną i mogą przetrwać dłuższy czas. Drukowane są na papierze termicznym, który ma specjalne właściwości.

Papier ten składa się z papieru bazowego, emulsji termoczułej oraz warstwy zabezpieczającej i jest nasączony emulsją termoczułą, którą zawiera w sobie między innymi drobnokrystaliczne kawałeczki soli srebra w żelatynie.

Zdjęcie Nietypowe zastosowanie paragonu! Do czego można go jeszcze użyć? #2
Nietypowe zastosowanie

Czasami, gdy chcemy wyczyścić okulary nie zawsze mamy pod ręką specjalną chusteczkę, a niektóre materiały nie nadają się do czyszczenia szkieł okularów.

Często są zbyt twarde i zamiast je wyczyścić, tylko je rysują i rozmazują obraz. Paragony ze sklepu świetnie nadadzą się do wyczyszczenia okularów, dzięki soli srebra w swoim składzie. Przetarcie nimi szkieł spowoduje usunięcie z nich zabrudzeń czy plam po palcach. Dzięki temu znów będą czyste i przejrzyste.


Właściwości antybakteryjne

Substancja te ma też właściwości antybakteryjne, dlatego również zdezynfekujemy nią okulary. Nie mają pod ręką nic odpowiedniego do czyszczenia okularów, warto zastosować trik z paragonem. Można go użyć również do czyszczenia okularów przeciwsłonecznych lub tych ochronnych.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną