Inne zastosowanie paragonu! Przyda ci się nie tylko w czasie reklamacji

Emila
Newsy
16.11.2020 18:16
Inne zastosowanie paragonu! Przyda ci się nie tylko w czasie reklamacji

Wielu z nas przechowuje paragony jako dowód zakupu. W domu zatem roi się od sterty papierków, które z czasem tracą jednak swoją ważność. Takie paragony mogą mieć swoje inne zastosowanie, o którym z pewnością nie masz pojęcia! Papier, z którego drukowane są paragony, może stać się pomocny przy czyszczeniu okularów.

Zdjęcie Inne zastosowanie paragonu! Przyda ci się nie tylko w czasie reklamacji #1

Z czego robiony jest paragon?

Paragony drukowane są z papieru termicznego, który składa się z papieru bazowego, emulsji termoczułej oraz powłoki ochronnej. Ten typ papieru możemy otrzymać w postaci etykiet, paragonów, biletów itp. Papier termiczny nie jest jednak czymś trwałym, dlatego też nakładana jest warstwa ochronna, która przeciwdziała wpływom zewnętrznym. Mimo wszystko po kilku latach druk może całkowicie zaniknąć, co sprawia, że papier termiczny nie jest stosowany w codziennym druku.

Taki papier, nawet jeśli stracił swoją ważność lub utracił druk, nadal skrywa w sobie emulsję termoczułą. Oznacza to, że papier nasączony jest zawiesiną drobnokrystalicznych światłoczułych soli srebra i żelatyny. To właśnie dzięki tej emulsji możemy wykorzystać przeterminowane paragony jako czyszczenie okularów!

Jak czyścić okulary paragonem?

Paragony doskonale ściągają zabrudzenia ze szkła. Znakomicie radzi sobie w szczególności z tłustymi odciskami, które potrafią być wyjątkowo uciążliwe i ograniczają przejrzystość okularów. To nie jest jedyny pozytyw! Jony srebra znakomicie wpływają na higienę okularów. Srebro działa bakteriobójczo, a więc możemy mieć pewność, że nasze okulary automatycznie zostały odkażone.

Zdjęcie Inne zastosowanie paragonu! Przyda ci się nie tylko w czasie reklamacji #2

Taki sposób działa na okulary wszelkiego rodzaju – korekcyjne, przeciwsłoneczne, ochronne. Wystarczy, że zawsze będziemy mieli w portfelu lub torebce kawałek paragonu, który będziemy mogli użyć w momentach, kiedy zapomnieliśmy odpowiedniej ściereczki.

Jak inaczej wyczyścić okulary domowymi sposobami?

Może dojść do sytuacji, kiedy zwyczajnie nie dysponujemy żadnymi profesjonalnymi płynami do czyszczenia okularów. W takiej sytuacji wystarczy, że sięgniemy po płyn do naczyń, który nie zawiera ekstraktów z cytryny i balsamu. Dzięki temu unikniemy uciążliwych smug. Następnie dokładnie płuczemy okulary pod letnią wodą i strzepujemy resztki wody. Na sam koniec wycieramy okulary ściereczką do okularów lub materiałem z jedwabiu.

Na zabrudzenia w szczelinach między oprawkami a szkłem również istnieje sposób. Wystarczy, że do miseczki nalejesz niewielką ilość spirytusu i zamoczysz w nim wacik. Następnie takim wacikiem przetrzyj zabrudzone szczeliny, a na koniec opłucz pod letnią wodą i dokładnie wytrzyj.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną