Domowy kosmetyk chroniący przed słońcem. Wypróbuj go sama!

Domowy kosmetyk chroniący przed słońcem. Wypróbuj go sama!

Nasza cera różnie reaguje na pory roku, dlatego podczas każdej z nich skóra wymaga innej pielęgnacji. Upalne i ciepłe dni powodują, że nasza cera wysycha lub przeciwnie - zaczyna się pocić i świecić. W związku z tym, latem powinnyśmy postawić na delikatną mgiełkę do ciała oraz produkty do opalania. Pierwszy zapewni odpowiednie nawilżenie, drugi natomiast sprawi, że nie opalimy się na „raka”. Produkty te zawsze powinnyśmy mieć pod ręką, aby wyglądać świeżo i naturalnie.

Zdjęcie Domowy kosmetyk chroniący przed słońcem. Wypróbuj go sama! #1

Domowe kosmetyki

Ostatnio bardzo chętnie powracamy do domowych sposób, które mogą nam ułatwić życie i pielęgnację. Dzięki temu znamy skład stosowanych produktów, który zazwyczaj jest bardzo prosty. Składniki bardzo łatwo można znaleźć w kuchni, co ułatwia ich sporządzenie.

Zielona herbata

Domowy kosmetyk, który ochroni nas między innymi przed promieniami słonecznymi, to ten składający się z zielonej herbaty. Jest ona znana również ze swoich innych właściwości takich jak łagodzenie przebarwień czy podpuchniętych oczu.

W zielonej herbacie znajduje się wiele przeciwutleniaczy, które ochronią skórę przed promieniami słonecznymi. Napar z zielonej herbaty należy wetrzeć w skórę za pomocą wacika. Należy jednak zaznaczyć, że taka ochrona będzie skuteczna, gdy na dworze jest ciepło, ale nie upalnie.

Zdjęcie Domowy kosmetyk chroniący przed słońcem. Wypróbuj go sama! #2

Olejek malinowy

Olejek malinowy również może być stosowany jako ochrona przed kąpielą słoneczną. Ochroni on naszą skórę przed promieniowaniem UV, dzięki witaminie A i E, jakie w sobie zawiera. Olejek malinowy jest również bogaty w polifenole i flawonoidy, które złagodzą negatywne skutki oddziaływania słońca na naszą skórę. Przy wysokich temperaturach należy jednak zastosować dodatkowo krem z wysokim filtrem.

Katarzyna

Polecane