Plamy z owoców i dżemu na ubraniu? Sprawdź, jak się ich pozbyć!

Plamy z owoców  i dżemu na ubraniu? Sprawdź, jak się ich pozbyć!

Lato to czas, kiedy jemy mnóstwo świeżych owoców. Jagody, czereśnie, truskawki i maliny są pyszne i chętnie po nie sięgamy w gorące dni. Jednak bardzo łatwo się nimi ubrudzić, a plamy z owoców są trudne do usunięcia. Dzięki tym sprawdzonym metodom, pozbędziesz się ich w łatwy sposób.

Zdjęcie 5 sprawdzonych metod na usunięcie plam z owoców #1

5 skutecznych sposobów na usunięcie plam z owoców:

Sól

Ubrudziłaś swoją ulubioną bluzkę sokiem z owoców i boisz się, że nadaje się do wyrzucenia? Nie martw się, jeszcze nie wszystko stracone! Wystarczy, że na plamę nasypiesz sól i zaczniesz ją delikatnie pocierać. Doskonale sprawdzi się też salmiak, czyli rozcieńczony roztwór soli amoniakalnej, który kupisz w każdym markecie budowlanym. Zabieg powtarzaj, dotąd aż sól wywabi plamę. Następnie wytrzep bluzkę i wypierz ją jak zwykle.

Zdjęcie 5 sprawdzonych metod na usunięcie plam z owoców #2

Ocet

To bardzo skuteczny i sprawdzony sposób na wywabianie trudnych plam. Nalej ocet bezpośrednio na zabrudzenie, potrzyj je a następnie wrzuć ubranie do prania. Plama po owocach powinna zniknąć.

Kwasek lub sok z cytryny

Polej plamę z owoców sokiem wyciśniętym z połówki cytryny. Ubranie odstaw na godzinę, po czym włóż do pralki. Możesz także użyć kwasku cytrynowego. Wystarczy, że zasypiesz nim plamę i delikatnie potrzesz. Powtarzaj to, aż zabrudzenie będzie mniej widoczne, następnie upierz je jak zawsze. Ten sposób pomoże nawet na stare i zaschnięte plamy.

Zdjęcie 5 sprawdzonych metod na usunięcie plam z owoców #3

Spirytus

Doskonale sprawdzi się na plamach z owoców, zwłaszcza tych, które znalazły się na jedwabnych ubraniach. Wystarczy, że polejesz plamę spirytusem i ją potrzesz, a następnie ubranie zamoczysz w misce z ciepłą wodą, na około 15 minut.

Zdjęcie 5 sprawdzonych metod na usunięcie plam z owoców #4

Kwaśne mleko

Pomoże na bawełniane lub syntetyczne ubrania. Zamocz zaplamione ubranie w misce z ciepłym mlekiem i pozostaw je na całą noc. Następnie wypierz je w letniej wodzie, z dodatkiem szarego mydła lub wrzuć do pralki.

Patrycja

Polecane